Tygodnik DB2010

Sala jak nowa

Uroczystość otwarcia odnowionej głuszyckiej sali widowiskowej uświetnił koncert zespołu Smooth Jazz Quartet. A na zaproszenie burmistrza Romana Głoda przybył Petr Hudousek – starosta Miasta Rokytnice w Orlickich Górach z Republiki Czeskiej, miasta partnerskiego Gminy Głuszycy.

 

Oprócz mieszkańców w uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele samorządu głuszyckiego, gminnych instytucji oraz seniorzy z głuszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i z zaprzyjaźnionego noworudzkiego UTW. W sobotnie popołudnie, 7 kwietnia, goście przybyli do Centrum Kultury w Głuszycy mogli usłyszeć piękne bluesowo-jazzowe kompozycje. Dla publiczności zagrali: na saksofonie – Krzysztof Kurnyta, na klawiszach – Piotr Sycz, na gitarze basowej – Ryszard  Ogorzelec oraz na perkusji – Mieczysław Gorzała. Kwartet składający się w 75 proc. z głuszyczan i – warto dodać członków Głuszyckiej Orkiestry Dętej – gra razem od kilku miesięcy w pomieszczeniach głuszyckiego centrum. Instrumentalistów łączy wspólna pasja, jaką jest tworzenie muzyki. Publiczność mogła także zobaczyć prezentację ze zdjęciami i informacjami o historii sali widowiskowej i samego obiektu, w którym mieści się siedziba Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy.

– Za udostępnienie materiałów serdecznie dziękujemy Grzegorzowi Czepilowi z Jadła, lokalnemu miłośnikowi historii. Dekorację sali wykonali pracownicy CK-MBP przy wsparciu Agnieszki Musz ze studia Florystycznego „Agawa” – dodają organizatorzy koncertu.

Przed występem zastępca burmistrza Głuszycy Grzegorz Szymański złożył podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do remontu sali widowiskowej. A prace remontowe objęły wymianę stolarki okiennej oraz instalacji elektrycznej wraz z montażem nowego oświetlenia. Sala i pomieszczenia zaplecza zostały na nowo pomalowane. Położono także  nową wykładzinę podłogową.

Zakres prac remontowych został w 80% sfinansowany dzięki otrzymanej przez Gminę Głuszyca promesie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Zadanie pn. „Odbudowa pomieszczeń Centrum Kultury-Miejskiej  Biblioteki Publicznej – sala widowiskowa ze sceną (gradobicie, nawalne opady i powódź czerwiec 2013)”  zostało dofinansowane kwotą w wysokości 128 tys. zł. Z budżetu Gminy wydatkowana została na ten cel kwota 32 tys. zł, co stanowi 20% wartości całej inwestycji.

(SJ)

 koncert gluszyca

Otwarcie głuszyckiej sali widowiskowej uświetnił koncert Smooth Jazz Quartet.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej