Tygodnik DB2010

Koncert noworoczny

 

W niedzielne popołudnie, 28 stycznia 2018 roku, w pięknych barokowo-rokokowych wnętrzach Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju, odbył się Koncert Noworoczny dedykowany mieszkańcom miasta i gościom w nim przebywającym. Koncert zorganizowany został przez Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Szczawnie-Zdroju oraz Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna – Zdroju.

 

Przez minione dekady na Koncerty Noworoczne składały się występy młodych muzyków grających w szkolnej orkiestrze dętej „Ceramik Band” oraz występy młodych aktorów należących do zespołu teatralnego tej placówki. Niestety, gdy w 2014 roku orkiestra przestała istnieć, Koncerty Noworoczne przestały się odbywać. W 2017 r. powrócono do organizacji Koncertów Noworocznych, a intencją organizatorów jest zaprezentowanie i zaakcentowanie obecności Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju oraz Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju w środowisku.

Zgromadzonych w sali teatralnej gości przywitały: w imieniu Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju – dyrektor placówki Jolanta Ozimek oraz w imieniu Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju – prezes stowarzyszenia Iwona Czech, która jest też polonistką w Zespole Szkół. Wśród gości obecni byli: starosta wałbrzyski Jacek Cichura wraz z radnymi Rady Powiatu Wałbrzyskiego oraz burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk wraz z radnymi Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju.

Koncert Noworoczny podzielony był na dwie części: pierwsza nawiązywała do minionych świąt Bożego Narodzenia. Były więc kolędy w wykonaniu orkiestry dętej z Głuszycy pod dyrekcją kapelmistrza Eugeniusza Lecia i kolęda zaśpiewana przez uczniów I klasy artystycznej LO Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju: Weronikę Bany i Kacpra Agaciaka. Na scenie obejrzeć można było też jasełka, w których poszczególne role odgrywali członkowie Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju. Drugi blok wprowadził widzów w nastrój karnawałowy, a rozpoczął go pokaz tańca z kulami, wykonany przez uczennicę I klasy artystycznej LO Nikolę Derdę. Sympatycznym akcentem było uczestnictwo w koncercie absolwentów szkoły i to zarówno w roli aktorów czy wokalistów, jak i w szeregach orkiestry dętej. Impreza w Teatrze Zdrojowym była urozmaicona, widzowie wysłuchali piosenek z musicalu Metro, a także z repertuaru m.in. Grzegorza Turnaua, Mieczysława Fogga, Natalii Schroeder, Celin Dijon, Franka Sinatry, a wykonawcami byli uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju: Iwona Sochacka, Kamil Rąpała, Kacper Agaciak, Piotr Gaczyński.

Ideą Koncertów Noworocznych jest też humor dostarczany widzom, dlatego i tym razem pojawił się skecz w wykonaniu Marty Ozimek i Piotra Gaczyńskiego oraz bajka dla dorosłych z udziałem członków TMSZ. Na zakończenie Koncertu Noworocznego, prowadzonego przez Iwonę Czech i Stefana Okoniewskiego, po złożonych życzeniach na kolejne 11 miesięcy 2018 roku, głos zabrali m.in. starosta wałbrzyski Jacek Cichura oraz burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, życząc zespołowi tworzącemu tegoroczny Koncert Noworoczny dalszych udanych przedsięwzięć.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

 koncert_noworoczny_male_2018

Starosta wałbrzyski Jacek Cichura podziękował i pogratulował organizatorom Koncertu Noworocznego w Szczawnie-Zdroju.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej