Tygodnik DB2010

Przedsmak świąt

 

 – Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy – słowa piosenki zespołu Czerwone Gitary doskonale oddają nastrój i atmosferę Jarmarku Świątecznego, który został zorganizowany 16 grudnia w mieroszowskim rynku. Od samego rana słychać było dźwięki świątecznych piosenek, zwiastujących wszystkim mieszkańcom, że nie będzie to zwykła sobota.

 

Na specjalnie przygotowanych stoiskach swoje prace wystawili na sprzedaż rękodzielnicy z Gminy Mieroszów. W drewnianych domkach można było kupić domowy chleb, skarpety robione na drutach od przedstawicieli Sołectwa Unisław, piękne ozdoby wykonane przez dzieci i rodziców z ZSP Sokołowsko, ozdoby i świece zrobione przez Barbarę Bukowską-Matusiewicz oraz cudowne i unikatowe wyroby znanych już w regionie pań z sekcji rękodzieła działającej przy Mieroszowskim Centrum Kultury, tym razem pani Krysia, pani Jadzia i pani Bożenka zachwyciły swoimi pracami mieszkańców. Można było także podziwiać i zakupić ozdoby wykonane różnymi technikami przez wychowawczynie i dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Muchomorki” oraz niezwykłe bombki, albumy i kartki wykonane przez panią Dorotę Borkowską. Podczas jarmarku swoje przepiękne rzeźby wystawił także pan Józef Mierzwa z Wałbrzycha.

Jarmark w Mieroszowie rozpoczął się koncertem w wykonaniu Zbigniewa Nikodema Szałko, który zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy i wprowadził w świąteczny nastrój. Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński odwiedził wszystkie stoiska, wręczył rękodzielnikom drobne upominki i życzył wszystkim mieszkańcom radosnych, spokojnych, wesołych świąt.

– Jarmark przerósł moje oczekiwania i cieszę się, że mogę być tutaj z Państwem – dodał.

Wspólne kolędowanie trwało kilka godzin, dobro i ciepło bijące od uczestników i przyjezdnych zespołów, udzieliło się wszystkim odwiedzającym jarmark. Cały czas rozbrzmiewały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu zaproszonych zespołów z zaprzyjaźnionych miejscowości. W trakcie jarmarku wystąpiło siedem zespołów: Czerwone Róże, Zgoda, Synyor Richi, Retro, Renoma, Wrzos i oczywiście mieroszowskie Irysy, które z występu na występ prezentują się coraz lepiej.

Mieroszowskie Centrum Kultury przygotowało dla wszystkich mieszkańców i uczestników darmowy poczęstunek-pyszny bigos oraz barszcz czerwony z uszkami. Ogrzać można było się także grzanym winem z owocami i przyprawami. Dla dzieci nie lada atrakcją okazała się żywa szopka, w której zagościły zwierzęta. Podczas jarmarku odbyła się także loteria, a na koniec wręczona została nagroda specjalna. Przewodnicząca Rady Miejskiej Mieroszowa Maria Chmielnicka wylosowała szczęśliwego zwycięzcę, którym okazała się mieszkanka Mieroszowa Krystyna Łozowska. Zwyciężczyni wybierze się na obiad lub kolację o wartości 100 zł do Restauracji Kryształowa w Wałbrzychu.

– Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia: pracownikom Mieroszowskiego Centrum Kultury, Marcinowi Nowaczykowi z ZOO Farmy w Łącznej, Agnieszce Nowak za ufundowanie vouchera do Restauracji Kryształowa, Piotrowi Brzęckiemu – wiceprezesowi FWO „Camela”, Sołectwu Sokołowsko, Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mieroszowie, rękodzielnikom, uczestnikom, wszystkim wykonawcom i mieszkańcom – dodaje Marcin Raczyński.

(MS)

 

SONY DSC

SONY DSC

Podczas mieroszowskiego jarmarku było świątecznie i radośnie.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej