Tygodnik DB2010

Salwy honorowe

Gmina Mieroszów uczciła 99 rocznicę odzyskania niepodległości w sposób szczególny. Po raz kolejny 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa asystowała w uroczystej mszy świętej za ojczyznę, a następnie zaprezentowała się w ceremoniale wojskowym w mieroszowskim rynku. Przemarsz i salwy honorowe w wykonaniu żołnierzy zrobiły ogromne wrażenie i nadały obchodom podniosły charakter.

 

O oprawę uroczystości zadbał radny Rady Miejskiej Mieroszowa Dariusz Szmulik. Mimo niezbyt sprzyjającej aury licznie zgromadzili się mieszkańcy oraz zaproszeni goście. Wszystkich przybyłych przywitał burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński, który
w swoim wystąpieniu posłużył się słowami Romana Dmowskiego:

– Jesteśmy różni, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować – podkreślając, jak ważną rolę w naszym życiu pełni ojczyzna i obywatele, którzy inwestując w siebie, odkrywając swoje talenty, kształtując swój charakter, zakładając rodzinę, wychowując dzieci, działając w organizacjach pozarządowych
i angażując się w życie społeczne budują naszą tożsamość.

Po uroczystościach odbył się pokaz w wykonaniu grupy paramilitarnej „Drużyna Braci”, której dowodzi Mirosław Wieczorek – mieszkaniec Gminy Mieroszów. „Drużyna Braci” uczestniczy w największych ogólnopolskich manewrach Combat Alert. Członkowie „Drużyny Braci” wspierają obronność Rzeczypospolitej Polskiej, uczestniczą w profesjonalnych szkoleniach organizowanych przez Wojsko Polskie, propagują wartości patriotyczne. Grupa paramilitarna prezentowała swój sprzęt i umiejętności również przed uroczystościami w specjalnie przygotowanym namiocie prezentowała swój sprzęt i umiejętności. Na zakończenie na wszystkich mieszkańców czekała gorąca wojskowa grochówka z kotła.

– Dziękujemy Żołnierzom 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa a w szczególności Żołnierzom Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 10 BKPanc wraz z dowódcą ppłk. dypl. Robertem Wiese oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości – podkreśla Marcin Raczyński.

(MS)

11 listopada 2017 mieroszow

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej