Tygodnik DB2010

Ocalić od zapomnienia

 

Fundacja Anna w Gostkowie zaprasza mieszkańców i sympatyków oraz pasjonatów historii regionu na podsumowanie projektu pt. „Ocalić od zapomnienia”, realizowanego na zabytkowym cmentarzu ewangelickim w Gostkowie, które odbędzie się 7 października /sobota/ o godz. 13:00 w Gostkowie.

 

Uroczystość rozpocznie nabożeństwo, które odprawi proboszcz parafii przy Kościele Pokoju w Jaworze ks. Tomasz Stawiak w obecności księdza proboszcza Andrzeja Wilczyńskiego z kościoła pw. Świętej Rodziny. W budynku świetlicy wiejskiej w Gostkowie odbędzie się dalsza część uroczystości. Gośćmi spotkania będą profesor Zbigniew Wiktor – politolog i znawca regionu, Joanna Lamparska – znana podróżnicza i pisarka, przedstawiciele Stowarzyszenia Frydhof, członkowie Stowarzyszenia Grupa Poszukiwawcza Riese, kierownik oraz współpracownicy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, a także przedstawiciele władz Powiatu Wałbrzyskiego oraz Gminy Stare Bogaczowice.

– Projekt „Ocalić od zapomnienia” realizowany był przez Fundację Anna w Gostkowie oraz mieszkańców i obejmował odnowienie alei na cmentarzu ewangelickim, a także wykonanie prac plastycznych przez młodzież szkolną. Podczas wydarzenia zaprezentujemy działania fundacji, które zmierzają do ocalenia zdewastowanego i zapomnianego cmentarza, w którym jeszcze do niedawna niewielu widziało pamiątkę po kulturze dawnych mieszkańców. Przygotowaną mamy także wystawę zdjęć dokumentujących cmentarz oraz ocalałe przedmioty sztuki sepulkralnej. Zaprezentowane zostaną również prace plastyczne najmłodszych wykonane w ramach projektu, można będzie zagłosować na najciekawszą z nich. Dla wszystkich przybyłych gości przewidujemy ciepły poczęstunek i wiele ciekawostek związanych z regionem – mówi Angelika Babula z Fundacji Anna w Gostkowie.

(AB)

ocalic od zapomnienia

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej