Nasi złoci medaliści

Kinga Mięgoć z Wałbrzycha i Bartosz Gołębiewski z Jedliny-Zdroju wywalczyli złote medale Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim. Od poniedziałku do piątku w hali Aqua – Zdrój w Wałbrzychu rywalizowało blisko 70 zawodniczek oraz 260 zawodników.

– Udało nam się zgromadzić rekordową liczbę zawodników. Zawody stały na dobrym poziomie i było wiele ciekawych walk – powiedział Krzysztof Sadłoń, były mistrz Polski, a dziś trener Imperium Boxing Wałbrzych i współorganizator tegorocznych, połączonych mistrzostw Polski seniorek i seniorów. I jako pierwsza w tym turnieju złoty medal wywalczyła jego podopieczna – Kinga Mięgoć. W finałowej walce w kategorii do 50 kg zawodniczka gospodarzy turnieju jednogłośnie na punkty pokonała Nikolę Kaczmarek.

– Stoczyłam dwie trudne walki, ale cieszę się, że pokonałam obie rywalki i po raz drugi zostałam mistrzynią Polski seniorek – powiedziała po zwycięskim finale.

Z kolei Andżelika Mięgoć, która jest siostrą bliźniaczką Kingi, musiała zadowolić się srebrnym medalem w kategorii do 48 kg, po porażce w finałowej walce z Natalią Rok. Tytuł wicemistrza Polski wywalczył inny reprezentant Imperium Boxing Wałbrzych – Patryk Trochimiak, który w finale kategorii do 60 kg musiał uznać wyższość Jarosława Iwanowa.

W wadze do 75 kg – po raz czwarty w rywalizacji seniorów – złoty medal zdobył Bartosz Gołębiewski, który mieszka w Jedlinie-Zdroju, a reprezentuje KKB RUSHH Kielce. W finałowej walce, choć przegrał I rundę z Mateuszem Goińskim (wygrał z nim finał MP w 2018 r. w Karlinie), niesiony dopingiem swoich kibiców wygrał dwie pozostałe odsłony i jednogłośną decyzją sędziów obronił odzyskany przed rokiem tytuł mistrza Polski (na podium MP jest od 2013 r.).

Bartosz Gołębiewski pierwszy tytuł mistrza Polski seniorów wywalczył w 2017 r.

Złoty medal obronił także urodzony w Wałbrzychu Mateusz Bereźnicki, który w wieku 5 lat wyjechał z rodzicami do Anglii, ale w Polsce reprezentuje barwy Skorpiona Szczecin. 20-letni pięściarz, do wywalczonych przed rokiem tytułów mistrza Polski młodzieżowców i seniorów, dołożył kolejne mistrzostwo w wadze 92 kg, jednogłośnie pokonując w finale Mateusza Kubiszyna ze Stali Rzeszów, który ma w dorobku trzy tytuły mistrza świata w kickboxingu w formule full contact.

Udany powrót do ringu zaliczył w Wałbrzychu 32-letni Michał Łoniewski z UKS Kontra Elbląg, który wywalczył pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski seniorów. W finałowej walce w wadze do 80 kg jednogłośnie na punkty pokonał Alana Borutę z Boxing Team Gosiewski Wrocław.

Organizatorzy zebrali wiele pochlebnych opinii za świetne przeprowadzenie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim w Wałbrzychu.