Górnik w final four!

Po zwycięstwie nad SMK w Lubinie 71:54, Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych awansował do turnieju finałowego Pucharu Polski koszykarzy. Rywalami wałbrzyszan będą drugoligowa Jamalex Polonia 1912 Leszno oraz pierwszoligowe: ACK UTH Rosa Radom i SKK Siedlce.
W Lubinie trzecioligowy SMK, który wcześniej sensacyjnie wyeliminował drugoligowy WKK Wrocław, został bardzo poważnie potraktowany przez wałbrzyszan. W kolejnych kwartach lubinianie przegrywali 13:18, 14:16, ale w III ćwiartce postraszyli współlidera grupy D II ligi, wygrywając 12:8. Ale w ostatnich 10 minutach dostali lekcję skuteczności od Górnika, który wygrał ostatnią część meczu 29:15. Prawdziwym katem lubinian był Piotr Niedźwiedzki, który zdobył 31 pkt, i zebrał 17 piłek z tablic, miał 3 asysty, 3 bloki i 2 przechwyty.

SMK Lubin – Górnik Wałbrzych 54:71 (13:18, 14:16, 12:8, 15:29)
Górnik: Niedźwiedzki 31, Suchodolski 12, Glapiński 11 (5 zb, 7 as), Niesobski 6, Iwański 5, Józefowicz 2, Ratajczak 2, Rzeszowski 2, Myślak 0, Borzemski 0, Krzymiński 0, Stochmiałek 0.

Pozostałe wyniki:
TS Wisła Kraków – ACK UTH Rosa Radom 58:76 (11:16, 20:21, 11:28, 16:11)
AZS AGH Alstom Kraków – SKK Siedlce 69:74 (21:14, 21:21, 6:23, 21:16)
Kotwica 50 Kołobrzeg – Jamalex Polonia 1912 Leszno 68:77 (19:24, 15:19, 15:21, 19:13)

Turniej finałowy ma zostać rozegrany jeszcze w tym roku, ale PZKosz. nie wyłonił jeszcze organizatora.