Chełmiec najlepszy wśród amatorów

XII sezon Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki przeszedł do historii. W hali Wałbrzyskich Mistrzów poznaliśmy „starego-nowego” mistrza – PAP Trans Chełmiec, który jest absolutnym hegemonem i w ostatnich latach nie schodzi z pierwszego stopnia podium.

W decydującym spotkaniu o złoty medal rozgrywek broniący tytułu byli ligowcy z Chełmca zmierzyli się z najgroźniejszym rywalem w tegorocznej edycji – Domem Finansowym. Każdy punkt Chełmca w tej rywalizacji dawał im tytuł mistrza, pretendenci do tytuły musieli być zaś nieomylni – tylko wygrana 3:0 mogła zmienić układ na pierwszych dwóch miejscach. Spotkanie dostarczyło wielu emocji i lepiej rozpoczęli go zawodnicy Domu Finansowego, wygrywając pierwszego seta 22:25, dzięki czemu uwierzyli w końcowe zwycięstwo. Druga partia to 2-3 punktowa przewaga Chełmca. Przy stanie 17:13 siatkarze DF rozpoczęli odrabianie strat i doprowadzili do remisu. Końcówka tego seta to długie wymiany i wiele świetnych obron – oba zespoły wspięły się na wyżyny swoich umiejętności, jednak wojnę nerwów wytrzymali bardziej doświadczeni gracze Chełmca, wygrywając ostatecznie 25:23, czym zapewnili sobie mistrzostwo WALS. Ostatni set, przy roszadach w obu składach, nie decydował już o niczym, a zespoły zafundowały wiele radosnej siatkówki. Ostatecznie mecz na szczycie wygrał „stary-nowy” mistrz PAP Trans Chełmiec 2:1. We wcześniejszym spotkaniu PW Mabor przypieczętował brązowy medal rozgrywek, wygrywając z beniaminkiem, Domexem Team Głuszycą 3:0. W ostatnim spotkaniu o 5 miejsce w ligowej tabeli Wodociągi rzutem na taśmę wyprzedziły zespół KP1, wygrywając 2:1. Po tym spotkaniu nastąpiło uroczyste wręczenie medali oraz nagród indywidualnych za XII sezon WALS. Najlepszych graczy i zespoły uhonorowali: Mariusz Gawlik – prezes AQUA-ZDROJU oraz Jarosław Dusza – inicjator i pomysłodawca WALS.

MVP rozgrywek: Krzysztof Kurpiel – PAP-Trans Chełmiec
Już dziś zapraszamy i zachęcamy do startu w kolejnej edycji Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki AQUA-ZDRÓJ. Zapisy zespołów tradycyjnie na przełomie września i października.