26 sierpnia 2026 r. wykonawca przebudowy ul. Reja w Wałbrzychu rozpoczął prace.
– W pierwszym etapie, od 26 sierpnia, zamknięty został odcinek ul. Reja od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ul. Kasprzaka. Wyjazd z ul. Kasprzaka będzie możliwy wyłącznie w kierunku Białego Kamienia. Prace będą prowadzone etapami. W kolejnych etapach czasowo zamykane będą następne odcinki ul. Reja, aż do ul. Ludowej. Zamknięty dla ruchu będzie wyłącznie aktualnie realizowany odcinek, natomiast pozostałe części ulicy pozostaną przejezdne dla mieszkańców, służb oraz innych użytkowników. Wykonawca zapewni tymczasowy dojazd, dojście i obsługę poszczególnych nieruchomości. W czasie realizacji inwestycji nie będzie możliwości przejazdu tranzytowego od ul. Armii Krajowej do ul. Ludowej i Andersa. Wyznaczony objazd prowadzi ulicami: Kolejowa → Wysockiego → Andersa → Ludowa. Zmieni się również trasa linii autobusowej nr 10. Autobusy nie będą obsługiwały przystanków przy ul. Reja. Trasa zostanie skrócona do ul. Ludowej 51, gdzie na wysokości placu zabaw zostanie uruchomiony tymczasowy przystanek. Następnie autobusy pojadą ulicami Andersa i Wysockiego. Przebudowa ul. Reja jest wymagającą i skomplikowaną inwestycją. Prosimy o wyrozumiałość, zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do czasowej organizacji ruchu i nowego oznakowania – mówi Karolina Usarek, Rzecznik Prasowy Prezydenta Wałbrzycha.
Roboty drogowe prowadzone są także na ul. Hetmańskiej w dzielnicy Podzamcze. Trwa przebudowa i wymiana infrastruktury podziemnej i budowana jest nowa konstrukcja drogi. Do końca bieżącego roku ma zakończy się także przebudowa ulicy Bukowej w Wałbrzychu.
– Przebudową objęty zostanie odcinek ul. Bukowej o długości 80 metrów. Jezdnia będzie miała szerokość 5 metrów, natomiast po obu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 1,25 metra. W ramach inwestycji wykonana zostanie pełna przebudowa konstrukcji jezdni i chodników z betonowej kostki brukowej, przebudowa oraz remont kanalizacji deszczowej, przebudowa wszystkich istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych, a także przebudowa kolizyjnych elementów infrastruktury podziemnej – wylicza Karolina Usarek.
(RED)