W Multimedialnej Filii Bibliotecznej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznaej pod Atlantami w Wałbrzychu odbyła się premiera najnowszej powieści Marka Krajewskiego pt. „Droga krwi”.
– Głównym powodem tego wyjątkowego spotkania była premiera najnowszej powieści autora pt. „Droga krwi”. To książka szczególna dla nas wszystkich, ponieważ jej fabuła została osadzona właśnie w Wałbrzychu. Wspólnie z pisarzem oraz głównym bohaterem – młodym psychiatrą Herbertem Anwaldtem – czytelnicy ruszyli tropem ponurych tajemnic Wzgórza Szubienicznego. Niezwykle dynamiczną i pełną anegdot rozmowę z Markiem Krajewskim poprowadził Mateusz Mykytyszyn. Dzięki jego dociekliwości licznie zgromadzeni słuchacze mogli poznać fascynujące zakulisowe szczegóły dotyczące procesu twórczego, zbierania historycznych materiałów o powojennym Wałbrzychu oraz konstruowania wielowymiarowych postaci. Wybrane fragmenty „Drogi krwi” przeczytali aktorzy Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu – Dominika Zdzienicka oraz Czesław Skwarek. Po zakończeniu części oficjalnej kolejka po autografy i osobistą dedykację od autora zdawała się nie mieć końca, ale cierpliwość czytelników została nagrodzona i nikt nie odszedł z pustymi rękami – relacjonuje Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej pod Atlantami w Wałbrzychu Renata Nowicka.
(RB)