W ratuszu w Kamiennej Górze Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu podpisała umowę na wykonanie remontu 12 km linii kolejowej z Kamiennej Góry do Ogorzelca. Podpisy na dokumencie złożyli: Mateusz Masłowski – Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz reprezentanci wyłonionego w przetargu wykonawcy – firmy LWZ Sp. z o.o.
– Jako gospodarz miasta miałem zaszczyt gościć sygnatariuszy oraz liczną reprezentację władz województwa. Byli z nami m.in.: Paweł Gancarz – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz radny sejmiku Tymoteusz Myrda i radna Ewa Kocemba. To właśnie dzięki zaangażowaniu i determinacji władz regionu ten historyczny projekt stał się faktem. Plany urzędu marszałkowskiego i DSDiK sięgają jednak znacznie dalej. Docelowo wyremontowany zostanie etapami cały odcinek aż do Kowar, razem z tunelem pod Przełęczą Kowarską. Dzięki temu Kamienna Góra zyska bezpośrednie połączenie z Jelenią Górą. Będzie to nie tylko ogromne ułatwienie w codziennych dojazdach, ale też jedna z najbardziej atrakcyjnych linii turystycznych w całym regionie – mówi Janusz Chodasewicz, Burmistrz Kamiennej Góry.
(RaŚ)