https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nowa placówka wsparcia dziennego

W Chełmsku Śląskim została otwarta nowa Placówka Wsparcia Dziennego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. – To kolejna tego typu inicjatywa realizowana na terenie Gmina Lubawka, której celem jest wsparcie dzieci oraz ich rodzin – mówi Burmistrz Lubawki Andrzej Wojdyła.

Placówka zapewni dzieciom opiekę i wychowanie po zajęciach szkolnych, pomoc w nauce oraz atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego. W ofercie znajdą się zajęcia rozwijające zainteresowania, działania animacyjne oraz różnorodne gry i zabawy. Będzie również wsparcie specjalistyczne, obejmujące zajęcia socjoterapeutyczne, poradnictwo psychologiczne oraz warsztaty terapeutyczne. Istotnym elementem działalności ośrodka będzie także współpraca z rodzicami oraz placówkami oświatowymi. Placówka będzie czynna codziennie w godzinach od 15:00 do 19:00. Utworzenie ośrodka zostało sfinansowane ze środków Funduszy Europejskich w ramach projektu „Rodzina to nasza siła”. Wartość dofinansowania wyniosła ponad 975 tys. zł.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Burmistrz Lubawki Andrzej Wojdyła, Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Aldona Popardowska, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chełmsku Śląskim Waldemar Szwalec, wicedyrektor placówki Damian Skorupiński, Poseł na Sejm RP Iwona Krawczyk oraz Wicestarosta Powiatu Kamiennogórskiego Andrzej Mankiewicz. W wydarzeniu uczestniczyli także uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście. Otwarciu towarzyszyły występy artystyczne, które nadały wydarzeniu uroczysty i radosny charakter.

(Buz, fot. Alicja Aleksandrowicz)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty