https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

444 km w 120 godzin przeciw hejtowi i wykluczeniu społecznemu

Krzysztof Chlebowski z Głuszycy i Stanisław Homan chcą pokonać Główny Szlak Sudecki o długości 444 km w 120 godzin. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na otaczający nas hejt i wykluczenie społeczne.

– Hejt nie jest nowym zjawiskiem. Zmieniają się tylko jego narzędzia i skala. To, że żyjemy w spokojnej miejscowości, nie oznacza, że problem nas nie dotyczy. Dotyka – dzieci i młodzież, ale też dorosłych. Bo hejt to nie „problem dużych miast”. To brak uważności na drugiego człowieka, emocje, które wymykają się spod kontroli. Uszczypliwy komentarz tak łatwo napisać. Komplement czy pochwała już nie przechodzą przez klawiaturę komputera czy ekran smartfona z taką łatwością. Na szczęście są osoby, które mówią temu wprost: NIE. Już 30 maja rusza wyjątkowe wyzwanie – „STOP hejtowi i wykluczeniu społecznemu – 444 km w 120 godzin”. Dwóch uczestników podejmie próbę pokonania Głównego Szlaku Sudeckiego – 444 km w maksymalnie 120 godzin. Wystartują o godz. 00:01 ze Świeradowa-Zdroju, a meta została wyznaczona w Prudniku. Wśród nich jest mieszkaniec Głuszycy – Krzysztof Chlebowski. Mąż, ojciec, człowiek, który swoją historią pokazuje, że pasja może przyjść niespodziewanie i zmienić wszystko. Obok niego Stanisław Homan, który otwarcie mówi o wykluczeniu społecznym i własnych doświadczeniach, nadając temu wyzwaniu jeszcze głębszy sens. To nie jest tylko bieg – to manifest wartości. Trzymamy kciuki i kibicujemy z całych sił – mówi Roman Głód, Burmistrz Głuszycy.

(SK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty