Gmina Głuszyca dostała grant w wysokości 96 tys. zł na organizację zajęć sportowych dla mieszkańców gminy.
– Środki zostaną przeznaczone na działania mające na celu przeciwdziałanie wykluczeniu, integrację lokalnej społeczności, zagospodarowanie czasu wolnego oraz upowszechnianie kultury fizycznej i zdrowego stylu życia. Zadanie realizowane będzie w ramach projektu „Premia Społeczna”, prowadzonego przez Fundację Fundusz Współpracy. Dofinansowanie pochodzi z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021–2027, współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny Plus oraz budżet państwa. Całkowita wartość zadania wynosi 120 tys. zł – mówi Grzegorz Szymański, Zastępca Burmistrza Głuszycy.
(SK)