– Już 18 kwietnia 2026 r. łączymy siły, aby pomóc Kazikowi w walce z chorobą. Do udziału zapraszamy wszystkich – strażaków i osoby cywilne. Zabierz rodzinę, znajomych i ruszaj z nami na szlak – apelują organizatorzy charytatywnego marszu na górę Chełmiec.
– Najważniejsze informacje: start marszu o godz. 8.00 z parkingu poniżej stadionu przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie – Gorcach. Na szczycie planowane wspólne zdjęcie, a po zejściu z Chełmca integracja i piknik. Do akcji dołączyli już: Gmina Miasto Boguszów-Gorce i Burmistrz Boguszowa-Gorc Daniel Lubiński, Straż Miejska Boguszowa-Gorc, a wydarzenie wspierają także OSiR Boguszów-Gorce i SIGMA WC i rusztowania. Zapisy prowadzone SA przez formularz, który jest dostępny na stronie wydarzenia na Facebooku. Uczestnicy wpłacają dowolną kwotę na zbiórkę prowadzoną na stronie https://www.siepomaga.pl/na-chelmiec-dla-kazia](https://www.siepomaga.pl/na-chelmiec-dla-kazia. Liczy się każdy gest! Możliwa będzie również wpłata do puszki na miejscu, a na starcie marszu będzie weryfikacja wpłat (potwierdzenie lub screen). Udział strażaków jest możliwy w umundurowaniu (nieobowiązkowo), a OSP może dokonać jednej wspólnej wpłaty za swoich druhów. Zasady marszu: każdy odpowiada za siebie; ubiór dostosowany do warunków, zakaz spozywania alkoholu i używania środków odurzających, poza tym dbamy o porządek i bezpieczeństwo na szlaku. Do zobaczenia na Chełmcu! – wyjaśniają organizatorzy marszu na Chełmiec dla Kazika.
(RED)