W Starych Bogaczowicach i Mieroszowie zostały zorganizowane dyktanda, w których mieszkańcy obu gmin mogli sprawdzić swoją znajomość zasad polskiej pisowni. Na najlepszy czekały nagrody.
Dyktando Gminne o Pióro Wójta Gminy Stare Bogaczowice w tym roku zostało zorganizowane już po raz czternasty. Jest to najstarszy tego typu sprawdzian w Powiecie Wałbrzyskim, w którym o tytuł mistrza ortografii rywalizują mieszkańcy bez ograniczeń wiekowych.
– To wydarzenie stało się już tradycją, a jego celem jest nie tylko sprawdzenie umiejętności ortograficznych, ale także integracja mieszkańców naszej gminy. Wszyscy uczestnicy spisali się znakomicie, a ich wyniki były bardzo dobre. Jednak tylko trzy osoby mogły cieszyć się z nagród za najlepsze osiągnięcia. W tym roku tytuł mistrza ortografii zdobyła Izabela Rybarczyk, drugie miejsce zajął Kamil Nienałtowski, a trzecie miejsce Monika Dżułga. W imieniu organizatorów dyktanda serdecznie gratuluję laureatom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w tej wyjątkowej rywalizacji. Już teraz zapraszamy za rok, licząc na jeszcze większą liczbę uczestników i kolejne emocjonujące zmagania – mówi Wójt Gminy Stare Bogaczowice Tomasz Fąka, który nie tylko wręczał nagrody, ale także sam znów stanął w szranki.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego także Mieroszowskie Centrum Kultury zorganizowało VIII Dyktando Gminne pod honorowym patronatem Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego.
– Walka o tytuł mistrza ortografii w Gminie Mieroszów odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami ortograficznymi, a jury konkursowe przy sprawdzaniu prac miało nie lada problem z ustaleniem zwycięzców. Ostatecznie klasyfikacja medalowa wygląda następująco: w kategorii uczniów klas IV- VIII zwyciężyła Maria Bochenek, druga lokatę zajęła Anna Czarnecka, a trzecią Wiktoria Rumińska. W kategorii 16+ triumfowała Patrycja Kryłowicz przed Katarzyną Porębą i Dorotą Kluczyńską. Wielkie gratulacje należą się wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy serdecznie za rok – podkreśla dyrektor Mieroszowskiego Centrum Kultury Marta Grzeszczyk, która oceniała konkursowe prace wraz z Barbarą Kurasińską, Marią Chmielnicką, Magdaleną Borys, Elżbietą Urbanik i Barbarą Bukowską – Matusiewicz.
(RED)