Mieszkańcy Gminy Mieroszów mogą nieodpłatnie zostawić w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mieroszowie zebrane selektywnie odpady komunalne.
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mieroszowie zlokalizowany przy ul. Wolności 27a czynny jest w: poniedziałek w godz. od 15.00 do 17.00, środę w godz. od 15.00 do 17.00, piątek w godz. od 15.00 do 17.00, a w sobotę w godz. od 8.00 do 12.00.
Do PSZOK nieodpłatnie przyjmowane są odpady komunalne selektywnie zebrane z terenu Gminy Mieroszów. Przyjęcia odpadów dokonuje upoważniony pracownik PSZOK, po sprawdzeniu zgodności dostarczonych odpadów z wykazem przyjmowanych odpadów, ich czystości, składu. Dostarczone odpady nie mogą być zmieszane, ani zanieczyszczone innymi odpadami, a odpady niebezpieczne płynne (farby, lakiery, smary oleje itp.) winny znajdować się w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach producenta oraz winny zawierać etykiety.
– W związku z wycofaniem z Gminy Mieroszów kontenerów udostępnianych wcześniej przez Polski Czerwony Krzyż, odzież i tekstylia należy oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub w trakcie prowadzonych zbiórek odzieży używanej, prowadzonej przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” (które to zbiórki będą organizowane kilka razy w roku). Dodatkowo przeterminowane leki można również oddać w wyznaczonym miejscu, zlokalizowanym w Aptece Farmakon przy ul. Mickiewicza 32 w Mieroszowie – wyjaśnia Andrzej Lipiński, Burmistrz Mieroszowa.
(RED)