Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” uruchomiła dwa huby logistyczne dla powodzian. Do obiektów WSSE kierowane są dostawy darów z całej Polski.
– W odpowiedzi na dramatyczne wydarzenia związane z powodzią, która dotknęła południową część kraju, uruchomiliśmy specjalny hub logistyczny pełniący funkcję centralnego punktu zbiórki i koordynacji dostaw pomocy dla osób poszkodowanych. Akcja jest zorganizowana i koordynowana wraz z Gminą Wałbrzych i Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Pawłem Gancarzem – mówi Wojciech Smoliński, Prezes Zarządu WSSE „INVEST-PARK”. – Wykorzystując doświadczenie w zarządzaniu infrastrukturą, najpierw przekształciliśmy jeden z naszych obiektów w centrum dystrybucji. Hub zlokalizowany przy ul. Villardczyków 17 w Wałbrzychu, działa codziennie w godzinach od 7:00 do 19:00 – także w weekendy. W ramach wsparcia dla poszkodowanych, prowadzimy zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów, które pomogą w codziennym funkcjonowaniu oraz w odbudowie zniszczonych gospodarstw.
Szybko się okazało, że pomoc płynąca z całego kraju jest tak wielka, że zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” – aby usprawnić akcję pomocy – przekazał kolejną halę, by pełniła funkcję hubu przeładunkowego towarów dla powodzian w regionie.
– W związku z intensywnym wsparciem, jakie napływa z całej Polski, uruchomiliśmy dodatkowy hub logistyczny pełniący funkcję punktu zbiórki i przeładowania dostaw pomocy dla osób poszkodowanych. Obiekt, którym jest nasza kolejna hala przemysłowa, zlokalizowany jest tym razem w Pasiecznej 73, koło Jaworzyny Śląskiej, i działa codziennie w godzinach od 7:00 do 19:00 – także w weekendy. Prace tego punktu koordynuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz. Będziemy monitorować sytuację, aby w razie potrzeby udostępnić kolejne elementy naszej infrastuktury produkcyjno-magazynowej poszkodowanym przez żywioł. Także w tym punkcie, w ramach wsparcia dla poszkodowanych, prowadzimy zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów, które pomogą w codziennym funkcjonowaniu oraz w odbudowie zniszczonych gospodarstw. Zbieramy miedzy innymi: latarki, baterie alkaiczne, powerbanki oraz kable do ładowania telefonów, sprzęt małego AGD, łopaty, szpadle, miotły, agregaty prądotwórcze, duże plastikowe worki, przybory szkolne a także środki higieny dla dzieci i dorosłych – dodaje prezes Wojciech Smoliński.
(KK)