https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

I Mini Festiwal Biathlonu w Mieroszowie

Grupa Nieformalna Mamuśki dla Biathlonu zorganizowała I Mini Festiwal Biathlonu w Mieroszowie.

Impreza została przygotowana przez mamy oraz babcie dzieci i uczniów szkół podstawowych z Gminy Mieroszów.

– Celem projektu było krzewienie idei sportów biathlonowych w gminie oraz rodzinna, wesoła atmosfera. Były biegi i strzelanie, na które czekali i mali i dorośli zawodnicy. Było wspaniałe ciasto przygotowane przez mamusie, były medale dla wszystkich uczestników i były puchary dla zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia. Dziękujemy Dolnośląskim Małym Grantom, Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego za wsparcie tej imprezy grantem w wysokości 5 tysięcy złotych. W I Mini Festiwalu Biathlonu zwycięzcami są wszyscy, którzy wzięli udział w tej wspólnej zabawie– relacjonują Panie Marzena, Joanna, Ewelina i Ewa z grupy nieformalnej Mamuśki dla Biathlonu.

W zawodach na podium stanęli: kategoria klas 0-3: 1. Filip Wolski, 2. Michał Mencewicz, 3. Wojciech Kozicki; kategoria klas 4-6: 1. Kaja Wardzińska, 2. Tymoteusz Wolski, 3. Antoni Twardzik; kategoria klas 7-8: 1. Miłosz Altheim, 2. Wiktor Szwarczyński; 3. Jakub Paluch; kategoria pojedynki strzeleckie: Tymoteusz i Rafał Wolscy.

Kolejna imprezą biathlonową w Gminie Mieroszów będą zawody z ogólnopolskiego cyklu Biathlon dla Każdego. Sukces poprzednich edycji w Mieroszowie i Sokołowsku sprawił, że Polski Związek Biathlonu, wraz z Gminą Mieroszów, kolejne zawody zorganizuje 14 września 2024 r. ponownie na stadionie przy ul. Sportowej w Mieroszowie.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty