https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

UKS Kinder Volleyball mistrzem Polski

Jakub Wierzbicki, Kacper Jaz i Jakub Lichoń z UKS Kinder Volleyball Wałbrzych wywalczyli w Katowicach tytuł mistrza Polski w kategorii U-11 w minisiatkówce. Podopieczni trenera Piotra Wierzbickiego w eliminacjach wojewódzkich rozegrali 29 spotkań, doznając tylko jednej porażki, a w turniej finałowy zakończyli z bilansem 11:1.

Jakub Wierzbicki, Kacper Jaz i Jakub Lichoń w grupie pokonali 2:0 Volley Kluczbork i Białostocką Akademię Siatkówki, a w kolejnej fazie także 2:0 Tęczę Krosno Odrzańskie i UKS Suwałki. W spotkaniach o awans do najlepszej ósemki UKS Kinder Volleyball uległ ekipie Leonard Mirzec 1:2 oraz pokonał 2:0 Szkołę Podstawową w Łachowie i Jasieniak Gdańsk. W grupie rywalizującej o awans do czołowej czwórki wałbrzyszanie w dwóch setach wygrali z Watahą Lubin, AZS Olsztyn i Volley Lotnik Kościelec, a w półfinale wzięli rewanż na Leonardzie Mirzec, wygrywają mecz 2:1, gromiąc rywali w tibreku 11:1. Niezwykle emocjonujący był mecz finałowy, w którym podopieczni trenera Piotra Wierzbickiego wygrali z Radwanem Sport Kraków 2:0, w setach 15:9 i 22:20.

– W katowickim finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving rywalizowali także Karol Prokopowicz, Mikołaj Adamczyk, Dominik Wojnowski, Kajetan Cerek, Mikołaj Litwiński i Borys Podsiedlik, którzy w kategorii U-12 ostatecznie zajęli bardzo wysokie – 11 miejsce na 48 drużyn, które zakwalifikowały się do wielkiego finału. A nasi najmłodsi przedstawiciele podczas wielkiego finału rywalizowali w kategorii singli U-10: Borys Korościk zajął 41 miejsce, a Natalia Białek 19 miejsce – wylicza Piotr Wierzbicki.

Przypomnijmy, że rok temu UKS Kinder Volleyball Wałbrzych wywalczył wicemistrzostwo Polski.

(RED, fot. UKS)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty