https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Tomasz Jędraszczyk – mistrz Europy z Jedliny-Zdroju

Tomasz Jędraszczyk z Jedliny – Zdroju zdobył dwa złote i jeden srebrny medal w Mistrzostwach Europy Juniorów w Strzelectwie Sportowym, które odbyły się w Osijeku w Chorwacji.

– Tomasz Jędraszczyk startował w konkurencjach: pistolet standard, pistolet sportowy, pistolet szybkostrzelny i pistolet szybkostrzelny TRIO. W tej największej w Europie imprezie strzeleckiej wzięli udział czołowi juniorzy z naszego kontynentu. Tomek trzykrotnie stawał na podium tych mistrzostw. W konkurencji pistolet szybkostrzelny TRIO stanął na najwyższym stopniu podium i ze łzami w oczach słuchał „Mazurka Dąbrowskiego”. Złoty medal wywalczył także wraz z kolegami z drużyny w konkurencji pistolet szybkostrzelny, a w konkurencji pistolet sportowy wywalczyli drugie miejsce. Najbardziej pechowym dla zawodnika jest czwarte miejsce, tuż za podium, które nasz strzelec zajął po konkurencji pistolet standard – relacjonuje  rener Dariusz Cisek, pracujący na co dzień z Tomkiem w Klubie Sportów Obronnych Świdnica, który nie spodziewał się tak wspaniałego debiutu swojego podopiecznego na arenie międzynarodowej.

Jak podkreśla trener, Tomasz Jędraszczyk pojechał na mistrzostwa Europy znakomicie przygotowany. Miał za sobą start w prestiżowych zawodach: Międzynarodowym Memoriale Józefa Zapędzkiego i w jednych z największych zawodów dla strzelców pistoletowych w Berlinie. Z obu tych imprez przywiózł brązowe medale.

– Tomka czeka teraz okres ważnych zawodów. Jedzie do Niemiec na zawody w Suhl, następnie do Pilzna w Czechach na Puchar Nadziei Olimpijskich, a we wrześniu Mistrzostwa Świata w Limie w Peru. W międzyczasie czekają go zawody w Polsce: III runda Pucharu Polski w Ustce, Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn we Wrocławiu oraz mistrzostwa Polski juniorów – wylicza trener Dariusz Cisek, który jest jednocześnie nauczycielem Tomasza Jędraszczyka w Zespole Szkół Politechnicznych Energetyk w Wałbrzychu.

Po powrocie z chorwackiego turnieju, młody strzelec i jego klubowy trener zostali zaproszeni do jedlińskiego magistratu przez Burmistrz Jedliny-Zdroju Ilonę Bujalską.

– Podczas wizyty w urzędzie, Tomasz podzielił się swoimi osiągnięciami i planami na przyszłość. Jego niesamowite osiągnięcie jest efektem ciężkiej pracy i determinacji Tomka oraz wsparcia jego trenera Dariusza Ciska z Klub Sportów Obronnych Świdnica oraz trenera kadry narodowej juniorów Piotra Daniluka. Jesteśmy niezwykle dumni z jego sukcesów i życzymy mu dalszych triumfów na arenie międzynarodowej – podkreśla burmistrz Jedliny-Zdroju.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty