https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pomóż Erykowi i pozbądź się elektrośmieci

Do 21 czerwca mieszkańcy Jedliny-Zdroju i okolicznych miejscowości mogą oddać tekstylia i elektryczne śmieci, a przy okazji wesprzeć 11-letniego Eryka Mystka w leczeniu i rehabilitacji. Kontenery, do których można wrzucać zużyte sprzęty, stoją przy ulicy Chrobrego 5 oraz Południowej 6. Kontenery będą otwierane o godz. 7.30, a zamykane o godz. 19.30.

Eryk Mystek jest zawodnikiem Akademii Piłkarskiej KS Zdrój Jedlina-Zdrój. U 11-latka zdiagnozowano wrodzoną polineuropatię ruchowo-czuciową. Chłopiec ma problemy z chodzeniem, cierpi na częste bóle nóg i głowy. Lekarze podejrzewają, że może cierpieć również na zespół Noonan, który charakteryzuje się m.in. niedoborem wzrostu, dlatego Eryk wymaga ciągłej rehabilitacji. Jego stan może poprawić specjalna mata medyczna, która ułatwia przywrócenie prawidłowego przepływu krwi w organizmie. Koszty leczenia przekraczają 50 tysięcy złotych.

– Charytatywna zbiórka na leczenie Eryka to doskonała okazja dla mieszkańców Jedliny Zdroju do zrobienia porządków w swoim otoczeniu. Dzięki zbiórce zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny trafi do profesjonalnych zakładów przetwarzania MB Recycling i Maya Victory. Tam, z elektroodpadów zostaną odzyskane m.in. aluminium, metale żelazne i nieżelazne czy szkło, co wpisuje się w gospodarkę obiegu zamkniętego. Za każdą tonę zebranych elektroodpadów i tekstyliów, Fundacja Odzyskaj Środowisko przekaże środki finansowe na leczenie i rehabilitację Eryka – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Tekstylia należy podzielić je na dwie grupy: ubrania damskie , męskie, dziecięce oraz firany, obrusy, pościel, obuwie, galanteria skórzana itp. Z kolei zabawki zbierane są do kartonów.

Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Jedlińska Werwa, a włączyła się w nią także Burmistrz Jedliny-Zdroju Ilona Bujalska. Więcej informacji na temat zbiórki dla Eryka można znaleźć na stronie https://www.siepomaga.pl/eryk-mystek.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty