https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wiedzą jak ratować

45 drużyn szkolnych, w tym dwie drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Marciszowie, rywalizowało w XXI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie. Celem organizatorów jest zachęcanie młodzieży i dzieci do nauki udzielania pierwszej pomocy.

Cześć teoretyczna zawierała 40 pytań dotyczących udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. W części praktycznej zawodnicy wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową, zabezpieczali miejsce wypadku i opatrywali rany krwotoczne, w tym również wbicie noża w udo podczas zamieszek kibiców będących pod wpływem narkotyków. W kategorii klas 4-6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Marciszowie reprezentowali: Milena Gucwa, Maja Płaszczyńska, Katarzyna Zieja oraz Ignacy Frydrych, którzy zajęli I miejsce. Z kolei w kategorii klas 7-8 reprezentację marciszowskiej placówki tworzyły: Anna Dul, Lena Frydrych, Lena Pisarek i Lena Pietryka.

– Młodym ratownikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze ratowania ludzkiego życia – mówi Wiesław Cepielik, Wójt Gminy Marciszów.

(AŁ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty