https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Gmina Mieroszów dziękuje za wsparcie

„Tytan Kultury” i „Tytan Sportu” to nagrody przyznawane przez Burmistrza Mieroszowa z inicjatywy Mieroszowskiego Centrum Kultury. Podczas tegorocznych Dni Mieroszowa te wyjątkowe wyróżnienia wręczono po raz drugi. Decyzją Rady Miejskiej Mieroszowa przyznany został także tytuł Mecenas Ziemi Mieroszowskiej.

Mecenas Ziemi Mieroszowskiej 2024 – Seweryn Śmigielski

Seweryn Śmigielski od lat angażuje się w działalność pro bono na rzecz społeczności lokalnej. Od listopada 2023 roku dodatkowo pełniąc funkcję prezesa Klubu Piłkarskiego Mieroszów promującego sport wśród mieszkańców. A jako przedsiębiorca dofinansowuje liczne działania związane przede wszystkim ze sportem, ale również wspiera inne lokalne organizacje pozarządowe, a także gminę, przyczyniając się do realizacji przedsięwzięć z których korzystają wszyscy mieszkańcy Gminy Mieroszów.

Tytan Kultury 2024  – Fabryka Wkładów Odzieżowych Camela S.A.

Fabryka Wkładów Odzieżowych Camela S.A. to polski producent tkanin i dzianin oraz innych tekstyliów działająca od ponad 70 lat, posiadająca również oddział w Mieroszowie. Firma również od wielu lat pełni funkcję lokalnego sponsora. Jako instytucja biznesowa, wspiera przede wszystkim wydarzenia artystyczne i kulturalne inicjowane i organizowane przez Gminę Mieroszów oraz Mieroszowskie Centrum Kultury. Camela angażuje swoje zasoby w postaci wsparcia finansowego poszczególnych wydarzeń, patronatu lub przekazując dary materialne wykorzystywane przez obdarowane organizacje pozarządowe na wytwarzanie gadżetów okolicznościowych.

Tytan Sportu 2024 – Stowarzyszenie Mieroszów w Górach

Stowarzyszenie „Mieroszów w Górach” jest grupą aktywnych osób, które działają na rzecz rozwoju aktywności mieszkańców Gminy Mieroszów organizując imprezy turystyczne, sportowo-rekreacyjne oraz kulturalne integrujące dzieci, dorosłych i seniorów. Stowarzyszenie zostało powołane przez pasjonatów chcących podejmować działania na rzecz aktywizacji lokalnej społeczności szczególnie w zakresie kultury fizycznej, sportu i turystyki. Na przestrzeni lat członkowie inicjowali różnorodne działania na rzecz promocji Mieroszowa i Ziemi Mieroszowskiej a także uczestniczyli w wydarzeniach kulturalnych. Blisko tysiąc osób obserwujących poczynania grupy w mediach społecznościowych świadczy o popularności oraz zapotrzebowaniu na aktywność inicjowaną i popularyzowaną przez stowarzyszenie, którego prezeską jest Ola Kapłon. Inicjatywy Stowarzyszenia są różnorodne i regularnie gromadzą licznych uczestników.

(EK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty