https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

SprzątnijMy Park Książański

– „SprzątnijMy Park Książański” to akcja polegająca na turystycznym sprzątaniu Parku Książańskiego, w tym leżącym w nim rezerwatów: Przełomy pod Książem koło Wałbrzycha i Jeziorko Daisy. Zapraszamy wszystkich chętnych, którym zależy na kondycji książańskiego lasu, szlaków i potoków, a także gotowych na dłuższy spacer. Spotykamy się 8 czerwca o godzinie 11.00 przy książańskim hipodromie – zachęcają organizatorzy.

Celem tegorocznej akcji, którą organizuje Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych z Gminą Wałbrzych i Gminą Świebodzice jest: wyczyszczenie centralnej i lubiechowskiej część Parku Książańskiego, usunięcie zalegających śmieci przy szlakach i ścieżkach, likwidacja wszelkich składowisk odpadów, wybranie z potoków naniesionych z miasta śmieci, oczyszczenie okolic Starego Książa, Zamku Cisy i Jeziorka Dasy. Po akcji na wolontariuszy czeka podziękowanie w formie ogniska, poczęstunku, gier i niespodzianek.

Zbiórka uczestników jest o godz. 11.00 przy hipodromie Stada Ogierów Książ, gdzie zaplanowane jest miejsce organizacyjne oraz darmowy parking dla uczestników i partnerów akcji. Zostaną tam przedstawione sprawy organizacyjne, regulamin, itp. Uczestnicy dostaną przydział worków, rękawic, kamizelek i plecaczków i będą mieli czas na uzupełnienie pojemników wielorazowych (bidonów i butelek) wodą dostarczoną przez Wałbrzyskie Wodociągi. Potem odbędzie się podział na grupy przypisane do konkretnych tras i wyjście grup na trasy lub odjazd busem na miejsce startu dla tras oddalonych. Turystyczne sprzątanie szlaków, ścieżek i dróg leśnych w Parku Książańskim zakończy się dotarcie do amfiteatru pod zamkiem Książ lub do miejsca odjazdu busa, który przywiezie uczestników do amfiteatru. Tam zostanie przygotowany poczęstunek dla uczestników akcji, będą także: ognisko, gry i zabawy oraz loteria z nagrodami. Akcja zakończy się około godziny 16.00.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty