https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Spotkania autorskie

Krzyk cierpienia w Głuszy

Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Podziemne Miasto Osówka zapraszają pasjonatów najnowszej historii do Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy na premierowe spotkanie autorskie z Andrzejem Dobkiewiczem. W poniedziałek – 27 maja o godz.18.00 – autor będzie promował swoją najnowszą książkę „RIESE. Krzyk cierpienia w Głuszy”.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych

Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych, która przybędzie do Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy 4 czerwca o godz. 11.00.

Katarzyna Ryrych to pisarka, poetka, nauczycielka i malarka. Zadebiutowała w 1981 roku tomikiem poezji „Zapiski pewnej hipiski”. Wydała wiele książek dla starszych i młodszych czytelników, między innymi: „Pamiętnik Babuni”, „Niebajki”, „Wiersze z pazurkiem”. Opowiadanie „Siedem sowich piór” zostało nominowane do tytułu „Książki Roku 2009” polskiej sekcji IBBY. W II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren otrzymała pierwszą nagrodę za książkę „Wyspa mojej siostry” oraz wyróżnienie za „Łopianowe pole”. Katarzyna Ryrych lubi malować, grać na wiolonczeli i fortepianie. Kocha zwierzęta, podróże i dobre książki, o których opowie na spotkaniu z głuszyckimi czytelnikami.

(SK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty