https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pomoc dla pogorzelców z Mieroszowa

11 maja 2024 r. około godz. 9.30 wybuchł pożar na poddaszu budynku wielorodzinnego przy ulicy Leśnej 1 w Mieroszowie. Żaden z mieszkańców nie został ranny, ale kilka rodzin straciło dorobek całego życia. Na stronie https://pomagam.pl/hrheny trwa zbiórka pieniędzy na pomoc pogorzelcom.

Jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Wałbrzycha i Kamiennej Góry oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Mieroszowa i Sokołowska przez kilka godzin gasiły pożar, by uratować pozostałą część budynku.

– Podczas akcji gaśniczej strażacy wynieśli butle z gazem i niektóre sprzęty oraz dokonali pierwszego zabezpieczenia. Po ugaszeniu ognia, przez 72 godziny prowadzony był dozór nad nieruchomością, zostały także przeprowadzone oględziny stanu budynku i została wykonana dokumentacja zdjęciowa oraz sporządzony został protokół z bezpiecznego użytkowania nieruchomości. 16.05.2024 r. zorganizowaliśmy spotkanie z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego, podczas którego ustalony został sposób zabezpieczenia budynku, uprzątnięcia oraz zakresu dalszego użytkowania. O zdarzeniu powiadomiony został rzeczoznawca sądowy, odbyły się oględziny miejsca pożaru i została złożona oferta na wykonanie dokumentacji projektowo -budowlanej na naprawę budynku, kosztorysowej na wycenę naprawy oraz ekspertyzy, która wykaże wielkość zniszczeń nieruchomości w zakresie konstrukcyjno-budowlanym. Rozpoczęła się także procedura odszkodowawcza: zdarzenie zostało zgłoszone ubezpieczycielowi i ustalony został termin oględzin z rzeczoznawcą. 21 maja 2024 r. rozpoczęły się prace porządkowe przy pomocy firmy Sanikom, która dostarczyła kontenery na odpady. Dla poszkodowanego najemcy zabezpieczony został lokal mieszkalny i została mu przedstawiona oferta pomocy ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie, wraz z przedstawieniem możliwości ubiegania się o zapomogę celową. Zaproponowane zostało wsparcie ze strony psychologa i specjalistów w razie problemów z poradzeniem sobie z traumatyczną sytuacją jaką jest pożar i utrata dobytku. Spółka ZGKiM w Mieroszowie zaoferowała użyczenie sprzętu, pomoc finansową, zorganizowanie pracowników do pomocy przy uprzątnięciu budynku i zabezpieczeniu Nieruchomości oraz nadzór administracyjny i organizacyjny. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomóc naszym mieszkańcom i apelujemy o wsparcie zbiórki pieniędzy – podkreśla Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.

(RED, fot. użyczone)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty