https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

2 maja ZUS pracuje

Klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą mogli załatwić swoje sprawy w ZUS w długi majowy weekend. W najbliższy czwartek – 2 maja 2024 r. placówki ZUS będą czynne. W godz. 8.00 – 15.00 pracować będą wszystkie oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Centrum Obsługi Telefonicznej. Osobista wizyta w ZUS to nie jedyna możliwość kontaktu z Zakładem.

– Zachęcam do załatwiania swoich spraw w ZUS bez wychodzenia z domu za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS lub poprzez aplikację mZUS – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS zapewnia wszystkim całodobowy, wygodny i bezpieczny dostęp do usług świadczonych elektronicznie. Indywidualne konto w ZUS, to duże ułatwienie dla wszystkich zarówno przedsiębiorców i osób czynnych zawodowo, jak i każdego, kto chce kontrolować stan swojego konta, składać wnioski i oświadczenia np. o przebywaniu w kwarantannie czy o wypłatę zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem.

– My już od wielu lat stawiamy na przeniesienie obsługi klientów do sieci. Dzisiaj każdy klient może przy pomocy komputera lub aplikacji mZUS, umawiając wizytę wideo, załatwić lub wyjaśniać z naszymi ekspertami prawie wszystko to, co wcześniej wymagało osobistej wizyty w sali obsługi – mówi Kowalska-Matis.

E-wizyta – wideorozmowa z ekspertem ZUS, która umożliwia załatwienie spraw bez konieczności wychodzenia z domu: www.zus.pl/e-wizyta.

(IKM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty