https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Trwa 3 Żonkilowa Kwesta

Pod patronatem Tygodnika DB 2010 rozpoczęła się 3 Żonkilowa Kwesta. Na ulicach gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz powiatów kamiennogórskiego i kłodzkiego 972 wolontariuszy w żółtych koszulkach zbiera pieniądze na rehabilitację dzieci terminalnie i nieuleczalnie chorych, które są pod opieką hospicjum w Wałbrzychu.

 – Przed inauguracją 3 Żonkilowej Kwesty ponad 20 wolontariuszy ze Szczawna-Zdroju i tamtejszego Zespołu Szkół Ceramik oraz Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu, I Liceum Ogólnokształcącego i IV Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu oraz firmy Toyota wniosło swoją energię i czas, aby pomóc nam w przygotowaniach do tegorocznej kwesty. W ubiegłym roku nasi wolontariusze zebrali ponad 200 tysięcy złotych i mam nadzieję, że mieszkańcy naszego regionu i tym razem okażą wsparcie naszym podopiecznym – mówi Renata Wierzbicka, społeczna Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu.

23 kwietnia 2024 r. na placu przy wałbrzyskim hospicjum zebrało się kilkuset wolontariuszy ze szkół Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz powiatu kamiennogórskiego i kłodzkiego. Podczas inauguracji 3 Żonkilowej Kwesty, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przypomnieli zebranym zasady bezpiecznego kwestowania, a każdy z wolontariuszy dostał identyfikator i puszkę (z numerem zgodnym z numerem identyfikatora) oraz żółtą koszulkę z napisem „Hospicjum w Wałbrzychu WOLONTARIUSZ”.

– Na terenie Gminy Kamienna Góra środki dla podopiecznych hospicjum w Wałbrzychu będzie zbierać 70 wolontariuszy wyposażonych w identyfikatory i puszki z symbolem żonkila. Zachęcam serdecznie do wsparcia akcji. Można to zrobić zasilając puszkę wolontariusza lub przelewem na konto podane na plakacie promującym tę akcję. Nawet najmniejsza pomoc zmienia czyjś świat na lepszy. W tym roku kwestujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową w Krzeszowie, Zespołem Szkół w Pisarzowicach, Szkołą Podstawową im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie, Szkołą Podstawową w Ptaszkowie, Przedszkolem Publicznym w Krzeszowie, Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze, Zespołem Obsługi Jednostek Gminy Kamienna Góra oraz Urzędem Gminy Kamienna Góra – mówi Małgorzata Buszkiewicz.

– Warto otworzyć serce – dobro zawsze wraca! Jesteśmy już gotowi do Żonkilowej Kwesty. Dzieci znają pojęcia ,,hospicjum” i ,,wolontariusz” oraz wiedzą, że warto pomagać. Nasi uczniowie rozpoczęli kwestę i liczymy na Państwa dobroć. Każda kwota to pomoc osobom, które znajdują się u kresu swego życia, to pomoc w rehabilitacji dzieci nieuleczalnie chorych. Razem sprawmy, żeby hospicjum kojarzyło się z życiem, a nie ze śmiercią. Pobijmy nasz ubiegłoroczny rekord – apelują nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu.

Żonkilowa Kwesta będzie prowadzona do 30 kwietnia 2024 r.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty