https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Żłobek i świetlica rosną w oczach

Gmina Czarny Bór realizuje dwie ważne społecznie inwestycje. W Czarnym Borze powstaje żłobek, a w Borównie świetlica wiejska.

– W naszym żłobku docelowo opiekę znajdzie 55 maluchów. W budynku parterowym o powierzchni blisko 700 metrów kwadratowych wyodrębnione są: sala pobytu i dwie sale zabaw, szatnie dla dzieci i sala wielofunkcyjna, kuchnia oraz pomieszczenia sanitarno-gospodarcze oraz administracyjno-biurowe. Projekt budynku opracowała ISBA Grupa Projektowa. Uruchomienie tej placówki przyczyni się do szybszego powrotu mam na rynek pracy po urodzeniu dziecka. To również pozwoli na zapewnienie w gminie kompleksowej edukacji: od żłobka, przez przedszkole, po szkołę podstawową – podkreśla Wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki.

Gmina pozyskała na budowę tego ciekawego architektonicznie obiektu środki z: Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 5,1 mln zł oraz z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch +” w wysokości 1,3 mln zł. Całkowita wartość tej inwestycji wynosi blisko 9,5 mln zł.

Postępują prace także przy budowie Świetlicy Wiejskiej w Borównie.

– Warunki pogodowe są na tyle dogodne, że można kontynuować przedsięwzięcie, którego realizacja rozpoczęła się w ubiegłym roku. Do dyspozycji mieszkańców jeszcze w tym roku zostanie oddany budynek parterowy o powierzchni około 400 m kwadratowych. W obiekcie zaprojektowana jest sala wielofunkcyjna z antresolą, powstaną dwie sale świetlicowe oraz zaplecze sanitarno-gospodarcze – wylicza Adam Górecki.

(JJ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty