https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Żonkilowa Kwesta

– Zapraszam do udziału w uroczystym otwarciu „3 Żonkilowej Kwesty” , które odbędzie się 23 kwietnia 2024 r. o godzinie 12.00 przy budynku głównym Hospicjum im. św. Jana Pawła II przy ul. Krasińskiego 8 w Wałbrzychu. Prawie 1000 wolontariuszy pojawi się na ulicach naszych miast, aby wspólnie kwestować na rzecz wałbrzyskiego hospicjum. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na rehabilitację dzieci terminalnie i nieuleczalnie chorych, które znajdują się pod opieką naszej placówki – mówi Renata Wierzbicka, społeczna Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu.

„Żonkilowa Kwesta” będzie prowadzona od 23 do 30 kwietnia 2024 r. w Wałbrzychu, gminach powiatu wałbrzyskiego oraz w powiecie kamiennogórskim.

 -Jesteś mieszkańcem Wałbrzycha, powiatu wałbrzyskiego i jego okolic? Chcesz zostać wolontariuszem i wspomóc hospicjum w Wałbrzychu? Skontaktuj się ze mną. Wiosna to czas wiary i nadziei. Naszą nadzieją jesteście Wy! Wierzymy, że razem możemy wiele! – apeluje Renata Wierzbicka, społeczna Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu, która jest organizatorką i sercem „Żonkilowej kwesty”.

Na wezwanie Renaty Wierzbickiej, odpowiedziało już wiele instytucji i osób prywatnych.

– Worem poprzedniego roku, Pani Renata mobilizuje wszystkich ludzi dobrej woli, których u nas akurat nie brakuje, aby zrobić coś naprawdę wartościowego dla osób, które bez naszej pomocy sobie nie poradzą. Zbiórka tegorocznej kwesty przeznaczona zostanie na dofinansowanie działalności hospicjum stacjonarnego i pomoc dzieciom wymagającym rehabilitacji. Podobnie, jak w roku poprzednim, w kweście mogą wziąć udział dzieci i młodzież, instytucje samorządowe i jednostki gminne, jak również firmy. Wystarczy zadzwonić do Renaty Wierzbickiej – numer telefonu dla osób prywatnych i firm 606 697 326 lub do Ilony Henko – 662 203 457. Wszystkie gminne jednostki włączają się w inicjatywę, objętą patronatem Burmistrza Mieroszowa. Wierzymy, że nie zabraknie również mieszkańców naszej gminy – mówi Ewa Kisztelińska, sekretarz Gminy Mieroszów.

– Nasza gmina, jak co roku, także przyłącza się do akcji. Puszki, do których będzie można zbierać w naszej gminie, będą w Urzędzie Gminy Czarny Bór, Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Borze, Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej. „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada lecz przez to, kim jest: nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – powiedział papież Jan Paweł II i wierzymy, że mieszkańcy naszej gminy pójdą za tym głosem – mówi Dorota Skibska, Zastępca Wójta Gminy Czarny Bór.

Także Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuszycy kolejny raz włączyła się do Żonkilowej Kwesty.

– Sympatyku Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy! Weź z nami udział w akcji Żonkilowa Kwesta. Nauczyciele, na czele z dyrektor Anetą Musik oraz uczniowie bardzo angażują się w wolontariat. Zachęcamy do obserwowania inicjatyw podejmowanych przez małych wielkich ludzi w naszej placówce – zachęcają organizatorzy kwesty w głuszyckiej szkole.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty