https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Remonty dróg i utrudnienia w ruchu

Z każdym dniem w gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej i powiatu kamiennogórskiego przybywa remontów dróg oraz utrudnień z nimi związanych.

Na drodze krajowej numer 35 w Unisławiu Śląskim w Gminie Marciszów rozpoczęła się długo oczekiwana budowa chodnika.

– W ramach zadania wykonany zostanie chodnik po prawej i lewej stronie drogi krajowej o łącznej długości ok. 1800 m. Ponadto powstaną zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych. Wykonane będą także prace, związane z przebudową infrastruktury wodociągowej, elektroenergetycznej, teletechnicznej i kanalizacji deszczowej. Złożone w przetargu oferty zostały sprawdzane wg. trzech kryteriów: ceny, okresu gwarancji oraz terminu realizacji zamówienia. Zakończenie zadania planowane jest w grudniu 2024 r. – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która na przebudowywanym odcinku drogi krajowej nr 35 wprowadziła ruch wahadłowy.

W ten sam sposób zorganizowany został przejazd został na odcinku od ul. Krakowskiej w Boguszowie – Gorcach do granicy administracyjnej Wałbrzycha. Zmiana organizacji ruchu w tym miejscu została wprowadzona na około cztery miesiące i jest związana z budową obwodnicy Boguszowa-Gorc. W ubiegłym tytoniu została zamknięta droga powiatowa nr 3367D w miejscowości Jaczków w Gminie Czarny Bór. Ze wzglądu na remont mostu, droga w Jaczkowie będzie nieprzejezdna do 11 października 2024 r. Objazd poprowadzony jest drogą wojewódzką nr 367.

W dniach 18-19 kwietnia 2024 r. zostanie zamknięta ul. Świerkowa w Sierpnicy z Gminie Głuszyca. W godzinach 8.00 – 20.00 na odcinku ok. 500 m w kierunku Rzeczki – z powodu asfaltowania drogi – ruch samochodów będzie niemożliwy. Z kolei w dniach 22-23 kwietnia 2024 r. zostanie zamknięta ul. Główna w Gostkowie w Gminie Stare Bogaczowice. W godzinach 8.00 – 20.00 na odcinku od nr 69-79 do nr 58-63 – z powodu asfaltowania drogi – ruch samochodów będzie niemożliwy.

Od 18 kwietnia 2024 r., w godzinach od 8.00 do 16.00 będą występowały utrudnienia w ruchu na odcinku Chełmsko Śląskie – Uniemyśl. W tym czasie będą realizowane kursy autobusów z odjazdem z Okrzeszyna o godzinach: 6.55 i 14.25 oraz kurs popołudniowy o godz. 16.50. Aby ułatwić podróż, będzie możliwość skorzystania z objazdu przez Błażejów do Uniemyśla. Trasa objazdu zostanie odpowiednio oznakowana przed zamknięciem drogi.

Dobre informacje płyną z przebudowy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze. Pierwszy etap, obejmujący remont 500-metrowego odcinka ul. Słowackiego, zakończy się już w maju, a więc na kilka miesięcy przed zakładanym terminem. Po ul. Słowackiego drogowcy zajmą się ulicą Traugutta. Ta miejska inwestycja zakończy się planowo latem 2025 roku. Trwa także remont odcinka ul. Towarowej w Kamiennej Górze. Obowiązuje tam tymczasowa organizacja ruchu od skrzyżowania z drogą dojazdową bazy PKS do skrzyżowania drogi przy zakładach produkcyjnych. W tym rejonie miasta kierowcy także muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

(RED, fot. RelacjeRegionalne.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty