https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biblioteka ludzi z pasją

– Pozyskaliśmy 132 tysiące zł dla czarnoborskiej biblioteki na działania edukacyjno-czytelnicze, spotkania autorskie, oddolne inicjatywy kulturalne oraz rozwijanie i wspieranie lokalnej społeczności – cieszy się Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Narodowe Centrum Kultury opublikowało listę instytucji kultury, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu BLISKO (2024-2025), stanowiącego element Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Wśród pozytywnie zweryfikowanych (i z wysoką punktacją) znalazł się wniosek Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze pt. „Biblioteka Ludzi z Pasją”.

– Pierwsze działania projektowe ruszą lada dzień. Mieszkańcy Gminy Czarny Bór (bez względu na wiek) oraz partnerzy zadania (lokalne stowarzyszenia, szkoła, koła gospodyń wiejskich, grupy nieformalne oraz okoliczne biblioteki) już w kwietniu spodziewać się mogą pierwszych efektów. „Biblioteka Ludzi z Pasją” to jednak nie jedyny, pozytywnie zweryfikowany wniosek w tym roku. B+CK jest wyjątkowo aktywna i skuteczna w pozyskiwaniu środków. Od połowy marca czarnoborska książnica realizuje już projekt „Świetlicowo zaprogramowani” skierowany do dzieci ze świetlic wiejskich Gminy Czarny Bór, który został dofinansowany kwotą 5000 zł ze środków Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Natomiast z myślą o seniorach, od kwietnia do listopada realizowana będzie „Senioralna Akademia Kultury”, która została dofinansowana ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu w wysokości 6000 zł. Rok 2024 w Gminie Czarny Bór jest więc wyjątkowo aktywny, twórczy i pełen pasji – dodaje Katarzyna Bernaś.

(KB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty