https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przywiozą dom do Kamiennej Góry

W dniach od 8 do 15 kwietnia 2024 r. na ul. Ściegiennego w Kamiennej Górze (od skrzyżowania z ulicą J. Lompy do Ronda Niepodległości) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Jest to związane z transportem i montażem modułów domu komunalnego, który powstaje na tej ulicy.

– Do Kamiennej Góry przyjedzie 27 ogromnych modułów o wymiarach 12 m na 4 m. Będą to gotowe, wykończone pomieszczenia mieszkalne i użytkowe. Fabryka domów wyposaża je w instalacje, okna i wyposażenie łazienek. Ekipa budowlana połączy je w całość w ciągu tygodnia – wyjaśnia Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz. – Na całym odcinku ul. Ściegiennego od 8 do 15 kwietnia będzie obowiązywał całkowity zakaz parkowania. Codziennie w godzinach od 22.00 do 10.00 ulica będzie wyłączana z ruchu (na odcinku wskazanym na zdjęciu). Prace związane z montażem modułów będą odbywały się nocą. Ma to na celu bezpieczny transport i montaż wielkogabarytowych modułów budynku. Modułowa technologia budowy budynku, duże rozmiary transportowanych elementów oraz brak miejsca na placu budowy nie dopuszcza innego sposobu montażu. W tym okresie ul. Ściegiennego będzie drogą dwukierunkową, dojazd do poszczególnych nieruchomości będzie możliwy od strony ronda – ul. Papieża Jana Pawła II. Wykonawca prac zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby prace zostały wykonane jak najszybciej i były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Technologia robót zapewnia realizację prac w czasie jednego tygodnia. Po montażu modułów zostaną wykonane prace wykończeniowe, instalacyjne oraz przy zagospodarowaniu terenu wokół budynku.

W ramach realizowanej inwestycji powstaną 24 niskoemisyjne komunalne lokale mieszkalne wraz z pomieszczeniami technicznymi, gospodarczymi, garażami oraz zagospodarowaniem terenu i miejscami parkingowymi.

(RaŚ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty