https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Robert Jagła – społecznik z duszą przedsiębiorcy

Ma 56 lat, jest mężem, ojcem, posłem na Sejm RP, radnym powiatowym, Prezesem Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Łączy w sobie doświadczenie polityczne i przedsiębiorcze, a jego działania zawsze skupione są na wspieraniu społeczności lokalnej. W obliczu czekających nas 7 kwietnia wyborów samorządowych, przedstawiamy sylwetkę Roberta Jagły, kandydata Koalicji Obywatelskiej, ubiegającego się o mandat radnego do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. To społecznik z duszą przedsiębiorcy. Mieszkańcy regionu dobrze go znają, a jego dotychczasowa działalność pozostawia trwały ślad w lokalnej społeczności.

Robert Jagła, mieszkający w malowniczej Wierzbnej koło Żarowa, to postać o bogatym dorobku społecznym i politycznym. Mąż Moniki, nauczycielki w szkole podstawowej i ojciec Klaudii oraz Konrada. Od lat związany jest z regionem dolnośląskim. Swoją karierę zawodową rozpoczął od pracy w kilku firmach, w tym Grabinex Sp. z o.o. czy Piec-Bud Wrocław. Wcześniej był dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, zdobywając doświadczenie w zarządzaniu i organizacji projektów. Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej VII kadencji. Radny Rady Powiatu Świdnickiego w kadencji 2006 – 2010.

Społecznik w akcji

Nie tylko aktywność zawodowa definiuje Roberta Jagłę. Jego społeczne zaangażowanie to fundament, na którym buduje lepszą przyszłość dla regionu. Prezesem Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego jest od 2013 roku, a w 2015 dołączył do Dolnośląskiej Rady Gospodarczej.

Wcześniej piastował m.in. kierownicze stanowiska w kilku firmach, m.in. P.H.U.P. Marconi oraz Rivendell Sp. z o.o. Przez kilka lat był dyrektorem Biura Poselskiego w Świdnicy. Pracował również jako agent ubezpieczeniowy i prowadził własną działalność gospodarczą.

Od 2001 roku zaangażowany politycznie, od samego początku członek Platformy Obywatelskiej. Obecnie członek Zarządu Regionu PO Województwa Dolnośląskiego i członek Rady Krajowej PO. Wcześniej m.in. przez dwie kadencje szef Zarządu Powiatowego PO w Świdnicy i wiceprzewodniczący Koła Powiatowego PO, przewodniczący Koła PO w Żarowie.

To z jego inicjatywy powstał Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy Gwiazdy Biznesu, który corocznie wskazuje najlepsze instytucje i samorządy oraz najdynamiczniej rozwijające się mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa i podmioty ekonomii społecznej. Warto podkreślić, że uczestnictwo w rywalizacji dla przedsiębiorców jest całkowicie bezpłatne.

Jest także twórcą Dolnośląskiego Portalu Gospodarczego www.naszbiznes24.pl, promującego przede wszystkim przedsiębiorczość z regionu. To pomysłodawca i komandor Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce – cyklicznej inicjatywy promującej ekojazdę oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wspiera cenne inicjatywy na rzecz kultury, sportu, zdrowia i integracji środowisk. Absolwent studiów MBA Management na Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych, a także Politechniki Wrocławskiej oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów (na kierunkach zarządzanie i marketing o specjalizacjach zarządzanie przedsiębiorstwem oraz zarządzanie jakością).

Wśród najważniejszych obszarów działalności społecznej warto wyliczyć następujące funkcje, które pełnił bądź pełni: wielokrotny dyrektor rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Wiceprezes Zarządu Automobilklubu Sudeckiego w Świdnicy, Wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Żeglarstwa „Szkwał” w Żarowie, Prezydent Rady Stowarzyszenia „Europa bez granic”, Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Żarowie.

Jagła pełni także wiele funkcji społecznych, m.in. jest Członkiem Społecznej Rady Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy czy Komendantem Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Żarowie. Członek Rady Rozwoju Gospodarczego Miasta Wałbrzycha III Kadencji. Jego aktywność obejmuje także wspieranie kultury, sportu i działań charytatywnych.

Wspieranie przedsiębiorców

Robert Jagła nie tylko wspiera przedsiębiorców, ale także sam pozostaje aktywny zawodowo. Jego wieloletnie zaangażowanie w rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także grup producentów rolnych, przyniosło znaczące efekty. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, pod jego 11-letnim kierownictwem, udzielił blisko 4 tys. pożyczek na łączną kwotę ponad 691 mln złotych oraz wspomógł powstanie ponad 1000 nowych przedsiębiorstw. Na wsparcie w biznesie mogą liczyć już nie tylko podmioty z Dolnego Śląska, lecz z całego kraju. Działa także na rzecz ekonomii społecznej, wspierając projekty obywatelskie i inicjatywy lokalne.

Prywatne pasje

Robert Jagła to nie tylko aktywny społecznik i przedsiębiorca, lecz także pasjonat ogrodnictwa. Jego prywatny świat mieni się barwami kwiatów i zielenią roślin, które otaczają dom rodzinny w Wierzbnej. Ogrodnictwo nie tylko relaksuje, ale także stanowi formę terapii, umożliwiając mu odnalezienie spokoju wśród przyrody, równowagi między pracą a codziennym życiem. Nieodłącznym towarzyszem w tej zieleni jest pies Aris. Czworonożny kompan, nie tylko przynosi radość swoją obecnością, ale także dodaje energii do wspólnych spacerów i aktywności na świeżym powietrzu.

Drogowskaz na przyszłość

Robert Jagła, ubiegając się o mandat radnego do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, stawia na współpracę i dialog. Jego celem jest kontynuowanie misji wspierania rozwoju społeczności lokalnych poprzez współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi stronami.

– Zdobyte doświadczenie, jako radny powiatowy i parlamentarzysta społeczny, doskonale przygotowuje mnie do sprawowania mandatu radnego w dolnośląskim sejmiku – mówi Robert Jagła. – Jestem zdecydowanym zwolennikiem współpracy na wielu płaszczyznach, szczególnie w kontekście dialogu z samorządem, przedsiębiorcami, fundacjami i stowarzyszeniami. Moja determinacja do służby społeczeństwu oraz zaangażowanie w rozwój Dolnego Śląska rośnie. Dlatego zapraszam do współpracy i dialogu na rzecz naszego regionu w wyborach samorządowych. Razem możemy osiągnąć naprawdę dobre rezultaty! Mam nadzieję, że możemy stworzyć lepszą przyszłość dla regionu – dodaje.

Głosuj na przyszłość

Robert Jagła obecność w Sejmiku postrzega jako kolejny etap służby dla dobra wspólnego. Dlatego 7 kwietnia 2024 roku, warto postawić na doświadczenie, skuteczność i społeczną wrażliwość. Oddajmy swój głos na Roberta Jagłę – społecznika z duszą przedsiębiorcy, gotowego kontynuować swoją misję na rzecz rozwoju Dolnego Śląska.

Więcej informacji o Robercie Jagle na oficjalnym funpagu https://www.facebook.com/Robert.Jagla.Poslem oraz profilu https://www.facebook.com/robert.jagla.9

Materiał KWW Koalicja Obywatelska

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty