https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

W trosce o zdrowie psychiczne

23 lutego – w Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją – działalność zainaugurowała Poradnia Zdrowia Psychicznego wraz z Punktem Zgłoszeniowo – Koordynacyjnym w siedzibie Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze.

Poradnia działa na zasadzie podwykonawstwa w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego, które funkcjonuje w strukturach Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

–  Otwarcie poradni zwiększy dostępność do specjalistycznej pomocy psychologicznej dla mieszkańców regionu i Gminy Czarny Bór. Gratuluję władzom i pracownikom czarnoborskiej placówki inicjatywy utworzenia takiego miejsca. Jest ono szczególnie potrzebne po trudnym okresie pandemii – mówi wójt Adam Górecki.

Poradnia i punkt znajdują się w pomieszczeniach DCLU i są dostępne dla osób w trakcie lub po przebytym kryzysie psychicznym, ich rodzin i bliskich. W placówce można uzyskać profesjonalną i bezpłatną pomoc wykwalifikowanych specjalistów. Poradnia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 74 667 52 26 lub 74 8450 124 (wewnętrzny 30).

(RED, fot. DCLU)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty