https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

WSSE wyróżniła Fundację Everest

WSSE „INVEST-PARK”, czyli największego mecenasa sportu w regionie wałbrzyskim, nie mogło zabraknąć na gali, podczas której nagrodzono najlepszego dolnośląskiego sportowca oraz trenera roku.Skorzystaliśmy z okazji, by dodatkowo uhonorować Fundację Everest, która od lat jest organizatorem Biegu Firmowego, a w ubiegłym roku osiągnęła rekordowe wyniki – mówi Piotr Wojtyczka, Prezes Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

– Od początku swojego istnienia, czyli od 2012 roku, Fundacja Everest, w ramach 11 edycji wydarzenia i zaangażowaniu blisko 80 000 uczestników, zgromadziła przeszło 2 mln zł zmieniając, tym samym życie 79 podopiecznych. Nagroda specjalna od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dla Fundacji Everest to nie tylko wyróżnienie. To świadectwo głębokiego uznania dla idei, która udowadnia, że sport staje się mostem łączącym potrzebujących z tymi, którzy chcą pomagać – powiedział podczas gali prezes Piotr Wojtyczka.

W plebiscycie zorganizowanym przez Gazetę Wrocławską najwięcej głosów otrzymał Hubert Hurkacz i to do niego powędrował tytuł Sportowca Roku na Dolnym Śląsku, chociaż nie mógł odebrać nagrody osobiście. Tytuł Trenera Roku nie mógł zostać przyznany nikomu innemu niż Bożenie Karkut, która ze swoją drużyną KGHM MKS Zagłębie Lubin (również drużyną roku 2023) zdobyła – po raz trzeci z rzędu  – tytuł mistrza Polski kobiet w piłce ręcznej, wygrywając wszystkie spotkania ligowe!

– Gratulujemy laureatom i świetnych osiągnięć pozostałym wyróżnionym – dodaje Piotr Wojtyczka.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty