https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bądź jak Zosia!

– Żyjemy w czasach powszechnej znieczulicy, dlatego tak ważne jest pokazywanie przykładów empatii i wrażliwości na los drugiego człowieka. Zwłaszcza, gdy wykazują się nimi młodzi ludzie, jak Zosia Cugowska ze Szczawna-Zdroju – mówi Ramona Bukowska, radna Ray Powiatu Wałbrzyskiego.

– W drodze do pracy poślizgnęłam się na oblodzonej nawierzchni i skręciłam nogę. Pomocy udzieliła mi stojąca na przystanku autobusowym młoda mieszkanka Szczawna – Zdroju Zosia Cugowska. Pomogła mi wstać i odprowadziła mnie pod wiatę przystankową. Zachowanie Zosi zasługuje na pochwalę i cieszę się, że wśród młodzieży mamy tak empatyczne osoby, które nie są obojętne i reagują. Bardzo dziękuję Zosi za zaangażowanie i pomoc – relacjonuje pani Monika, która postanowiła nagłośnić tę sprawę w mediach społecznościowych.

Postawę młodej mieszkanki Szczawna-Zdroju doceniła także powiatowa radna Ramona Bukowska.

– Spotkałam się z Zosią Cugowską i panią Moniką, ponieważ wspólnie postanowiłyśmy podziękować tej wrażliwej dziewczynie. Przekazałyśmy jej upominki, które są wyrazem naszej wdzięczności oraz uznania. Cieszę się, że mogłam poznać Zosię, która powinna być przykładem nie tylko dla swoich rówieśników. Warto pomagać, nie tylko od święta – podkreśla Ramona Bukowska.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty