https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wodór, czyli paliwo przyszłości

A gdyby tak zamiast spalin pojazdy jako produkt uboczny emitowały jedynie wodę? Dokładnie tak się dzieje w samochodach z napędem wodorowym. Jaki wpływ na środowisko miałoby zastąpienie 2 miliardów (!) silników spalinowych tym ekologicznym rozwiązaniem?

Po raz kolejny w naszym Centrum Szkoleniowym Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” odbyły się wykłady w ramach projektu „Wodór – paliwo przyszłości”. Zajęcia poprowadził prof. dr hab. inż. Andrzej Kaźmierczak z Katedry Inżynierii Pojazdów Politechniki Wrocławskiej. W sumie w wykładach podzielonych na grupy uczestniczyło blisko 140 uczniów z: Zespołu Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu, Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku oraz Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich.

Projekt składa się z 3 etapów – szkoleń, wizyt studyjnych na Politechnice Wrocławskiej oraz konferencji podsumowującej wraz z konkursem wiedzy. Realizatorem projektu jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” w ramach działań Dolnośląskiej Doliny Wodorowej. Jest on realizowany przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty