https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wiosenny Bieg Koliby Łomnickiej

Około 120 biegaczy stanęło na starcie Biegu Koliby Łomnickiej w Łomnicy koło Głuszycy. Rywalizację na dystansie 15 km wygrali Bartłomiej Wojsław i Monika Dudek.

Na stercie reaktywowanego po kilkuletniej przerwie biegu, którego bazą była restauracja Łomnicka Chata w Łomnicy, stanęli biegacze z Dolnego Śląska oraz z Wielkopolski, Opolszczyzny, województwa lubuskiego i Czech. Rywalizacja w promieniach słonecznych i przy temperaturze pond 10 stopni Celsjusza toczyła się na wymagającej trasie. Nie brakowało stromych podbiegów i zbiegów, błota, wody i lodu. W tych warunkach do mety najszybciej dotarł Bartłomiej Wojsław z Białej, który o ponad 7 minut wyprzedził Daniela Koszykowskiego ze Smolca i o blisko 9 minut Bartłomieja Iwańskiego z Polanicy Zdroju. Rywalizację kobiet wygrała Monika Dudek z Ziębic (5 miejsce w klasyfikacji open), druga przybiegła Janina Mackova z Czech, a trzecia Ewa Pastuszeńko z Wałbrzycha.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom Biegu Koliby Łomnickiej i zapraszamy już 13 kwietnia 2024 r., na Waligóra Run Cross 2024, który wystartuje z Głuszycy. Biegacze będą rywalizowali na dwóch dystansach: 27 km i 52 km. Zapisy na tę imprezę prowadzone są na stronie https://formularz.ultimasport.pl/216. Tych, którym spodobało się Sowie Dreptanie, zapraszamy 11 maja 2024 r. na letnią odmianę tego rajdu, a z biegaczami spotkamy się znowu 8 czerwca, gdy odbędą się Biegi Szlakiem Reise w Głuszycy (10 km, 21 km i biegi dla dzieci oraz w przygotowaniu dystans ultra). Sezon biegowy zakończymy 12 października w Walimiu, gdzie tradycyjnie zorganizujemy Walimskie Biegi Górskie (Sowi Light – 22 km i Sowi Hardcore – 51 km), a na zakończenie tego roku zapraszamy 7 grudnia do Walimia na Sowie Dreptanie. Przypomnę, że uczestnicy rywalizacji biegowej na głównych dystansach zdobędą Koronę Sudetów Środkowych, a za starty na dystansach ultra przyznawane SA punkty ITRA – mówi Aleksander Sobieraj, Prezes Stowarzyszenia Walim na Żądanie.

Miłośnicy biegania w Głuszycy spotkają się także 3 marca. Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy organizuje Bieg Tropem Wilczym, którego start został zaplanowany o godz. 12.00 z Centrum Przesiadkowego w Głuszycy, a meta będzie przy Łomnickiej Chacie. Wpisowe wynosi 35 zł od osoby, a zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem 503 102 817 lub w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy.

(RED, fot. Dawid Kujawka)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty