https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przebudują drogi i skrzyżowanie

Gmina Wałbrzych podpisała umowę na przebudowę ul. Wilczej oraz ogłosiła przetarg na remont ulicy Moniuszki wraz z przebudową skrzyżowania tej ulicy z ul. Sikorskiego.

Prace modernizacyjne na ulicy Wilczej w wałbrzyskiej dzielnicy Lubiechów obejmą m.in. budowę dwukierunkowego ciągu pieszo-rowerowego, chodników, małej architektury. Zakończenie prac zostało zaplanowane na grudzień 2025 r. Wartość tej inwestycji to 3,5 mln zł.

– Szukamy wykonawcy przebudowy ul. Moniuszki na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Poza generalnym remontem tego odcinka drogi (650 m), najważniejszym elementem inwestycji będzie przebudowa skrzyżowania ulic Sikorskiego i Moniuszki na skrzyżowanie typu rondo „średnie” (turbinowe). Bez wątpienia wpłynie to na bezpieczeństwo korzystających z dróg w tej części miasta. W ramach inwestycji wymienione zostaną wszelkie instalacje, powstaną chodniki oraz ścieżki pieszo-rowerowych. Termin składania ofert upływa 13 lutego – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

(RED, fot. UM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty