https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Policyjny domofon i nowe radiowozy

Mieszkańcy Gminy Mieroszów, za pośrednictwem domofonu przy mieroszowskim posterunku, mogą połączyć się z Komisariatem Policji w Boguszowie – Gorcach. Wałbrzyska komenda wzbogaciła się także o dwa nowe radiowozy.

– Wspólnie z Komendantem Miejskim Policji w Wałbrzychu podinspektorem Krzysztofem Lewandowskim sprawdziliśmy działanie uruchomionego domofonu z bezpośrednim połączeniem z dyżurnym policji w Komisariacie Policji w Boguszowie – Gorcach. W chwili zagrożenia lub w razie potrzeby pilnej interwencji, do dyspozycji mieszkańców Gminy Mieroszów jest całodobowy domofon, który został zamontowany na klatce schodowej przy wejściu do Posterunku Policji przy pl. Niepodległości 2 w Mieroszowie. Domofon został zakupiony ze środków Gminy Mieroszów. Wartość zakupu wraz z montażem wynosi 7717,02 zł – mówi Andrzej Lipiński, Burmistrz Mieroszowa.

Z kolei 29 stycznia 2024 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych oznakowanych radiowozów. Zakupione pojazdy służbowe to Kia w wersji kombi, wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra i mocy blisko 160 km. Pojazdy mają szereg systemów bezpieczeństwa jazdy. Posiadają również wzmocnioną instalację elektryczną, a oświetlenie i sygnalizacja uprzywilejowania oparte zostały na energooszczędnej technologii LED.

– Koszt zakupu jednego samochodu wyniósł ponad 163 tysiące złotych. Dofinansowanie z budżetu powiatu wałbrzyskiego oraz gmin: Wałbrzych, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Walim, Szczawno-Zdrój, Boguszów-Gorce oraz Czarny Bór pokryło 50 procent zakupu obu pojazdów. Nowe oznakowane radiowozy będą służyć policjantom ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy oraz funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Głuszycy – mówi komisarz Marcin Świeży, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty