https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Inwestor w twojej gminie

– Od pierwszych rozmów z inwestorem do budowy nowoczesnego zakładu pracy należy przejść wiele etapów i zaangażować szereg podmiotów. O tej drodze opowiedzieliśmy samorządowcom z terenów, na których operuje WSSE „INVEST-PARK” – mówi Piotr Wojtyczka, Prezes Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej SE „INVEST-PARK”.

Lokalni włodarze z Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Wielkopolski podczas spotkania w zamku Topacz poznali poszczególne etapy przygotowania inwestycji i szanse na tworzenie przewag ofertowych, sposoby gospodarowania swoimi terenami (dzięki Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa) oraz możliwości finansowania inwestycji, które mogą być przedstawiane lokalnym przedsiębiorcom (dzięki Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu).

Ważnym elementem spotkania był panel pt. „Inwestor w naszej gminie”, w którym udział wzięli: Jerzy Ulbin – Wójt Gminy Dobromierz, Marek Rymarz – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Nysa oraz Krzysztof Urbański – Prezes Zarządu InVałbrzych sp. z o.o.

– Uczestnicy debaty opowiedzieli o swoich doświadczeniach z inwestorami. A mają spore, ponieważ w Dobromierzu powstanie zakład Bosch Polska za 786 milionów złotych, a w Nysie fabryka baterii akumulatorowych IONWAY za 7,8 miliarda złotych. Mam nadzieję, że zainspirowali pozostałych uczestników wydarzenia do podejmowania zdecydowanych działań. Dziękuję wszystkim prelegentom oraz uczestnikom i do zobaczenia wkrótce przy okazji finalizacji kolejnych dużych inwestycji! – podkreśla prezes Piotr Wojtyczka.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty