https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na kolędowanie w Szczawnie-Zdroju

– Koncert „Gminne Kolędowanie” jest już kolejnym wydarzeniem w nowej tradycji kolędowania w Szczawnie-Zdroju. Zapraszam do udziału w tym wydarzeniu nie tylko mieszkańców tej uzdrowiskowej Gminy, ale całego Regionu. Spotykamy się w Teatrze Zdrojowym 29 grudnia 2023 r. godz. 19.00 – mówi Mirosław Kowalik, dyrektor szczawieńskiego teatru.

Jak w ubiegłych latach, również w tym roku, w koncercie „Gminne Kolędowanie – kolędy z naszego Regionu”wezmą udział doskonali muzycy: Janusz Yanina Iwański, Marcin Pospieszalski, Lidia Pospieszalska, Jan Trebunia-Tutka, Zuzanna Iwańska, Darek Malejonek, Nikodem Pospieszalski, Thomas Celis Sanchez, Dominika Kowalik, Mirosław Kowalik, Paweł Kowalik, Marcin Zaleś.

– Na scenie Teatru Zdrojowego będziemy również gościć dzieci ze Szczawna-Zdroju. W repertuarze koncertu usłyszymy przede wszystkim piosenki z płyt „Kolędałka” i „Betlejem w Szczawnie-Zdroju”, czyli kompozycje bliskie społeczności, ponieważ płyty współtworzyli mieszkańcy Szczawna-Zdroju, Gminy Stare Bogaczowice i pozostałych miejscowości regionu wałbrzyskiego. Również artyści, którzy podczas koncertu staną na scenie, brali udział w nagraniach wspomnianych płyt. Zapowiada się wspaniała uczta muzyczna, radość gwarantowana – podkreśla Mirosław Kowalik, który jest również muzykiem zespołu Raz Dwa Trzy.

Koncert Gminne Kolędowanie rozpocznie się 29 grudnia o godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie – Zdroju. Bilety w cenie 25 zł można kupić w Szczawnie-Zdroju w: Tatrze Zdrojowym, Domu Zdrojowym, Kawiarni Bohema oraz [przez stronę www.kupbilecik.pl.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty