https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sylwestrowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

28 grudnia o godz. 19.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej OSiR Świebodzice  zostaną rozegrane Sylwestrowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

– To będzie wspaniała zabawa połączona z rywalizacją – zapowiada Maciej Więcek ze Stowarzyszenia Bona Fide, które wraz z OSiR Świebodzice, jest organizatorem zawodów.  – Komunikat organizacyjny dla zawodników: wpisowe w kwocie 10 zł opłacacie na portierni przy wejściu do hali, pobieracie paragon i okazujecie go Mateuszowi Brzuchaczowi przy ważeniu.

Zawody mają charakter otwarty. W Zawodach mogą wziąć udział zawodnicy od 14 roku życia za pisemną zgodą rodziców, zawodnicy niezrzeszeni w PZKFiTS. Zgłoszenie zawodników jest jednoznaczne z brakiem przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach.

Sposób przygotowania zawodów

Zawody obejmują jedną konkurencję – wyciskanie sztangi leżąc na ławeczce (bez koszulek wspomagających) w trzech podejściach. Przewiduje się rywalizację mężczyzn i kobiet.

Strój startowy

Dozwolony jest dowolny strój startowy, obejmujący koszulkę z krótkim rękawem (aby widoczny był wyprost łokcia), spodnie sportowe lub krótkie spodenki. Dozwolone jest używanie opasek na nadgarstki, pasów usztywniających kręgosłup (jeśli jest on używany to powinien być noszony na kostiumie sportowym), dopuszczalne jest używanie rękawiczek podczas Wyciskania. Niedozwolone jest używanie ściągaczy na łokcie, ułatwiających wyciskanie

Nagrody

Za zajęcie miejsca 1-3 w każdej kategorii przyznawane są puchary, dodatkowo w kategorii kobiety i mężczyźni open przewidziane są nagrody finansowe.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty