https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zmiany w komunikacji miejskiej

Z powodu braku możliwości przejazdu pod wiaduktem przy ulicy Baczyńskiego w dzielnicy Konradów nastąpiła zmiana lokalizacji przystanków i przebiegu tras linii komunikacyjnych w dzielnicy Konradów – informuje Dział Komunikacji Zbiorowej Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu. Zmianie ulegną też lokalizacje innych przystanków oraz godziny otwarcia punktów sprzedaży biletów.

– Od 15 grudnia 2023 roku do odwołania, z powodu złego stanu technicznego wiaduktu kolejowego przy ul. Baczyńskiego w Wałbrzychu, zmianie uległy trasy przejazdów linii 10 i 20 w dzielnicy Konradów. Linia nr 10 do pętli autobusowej przy ul. Baczyńskiego dojeżdżać będzie ul. Kopalnianą, natomiast linia nr 20 kursować będzie do wiaduktu kolejowego ul. Daszyńskiego, gdzie zlokalizowany jest tymczasowy przystanek końcowy i początkowy. Dla linii nr 10 na ul. Kopalnianej wytyczono dwa dodatkowe przystanki „na żądanie” w obrębie skrzyżowania z ul. Daszyńskiego. Z kolei w dniach 21-22 grudnia 2023 r,. z powodu prac remontowych nawierzchni ulicy Gdyńskiej w Wałbrzychu, przystanek końcowy i początkowy Gdyńska – dworzec Wałbrzych Główny dla linii A i 12 zostanie przesunięty w rejon skrzyżowania ulicy Kosynierów i Słowiańskiej (pod wiaduktem kolejowym) – informuje Dział Komunikacji Zbiorowej ZDKiUM.

Urzędnicy przypominają, że 10.12.2023 roku – w związku ze zmianą rozkładów jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich – korekcie uległy godziny odjazdów autobusów linii: A, 9, 19.

Koniec roku przyniesie także zmiany funkcjonowania punktów sprzedaży biletów komunikacji miejskiej w Wałbrzychu.

– W dniach 25-26.12.2023 r. punkt sprzedaży biletów na placu Grunwaldzkim 1 w Wałbrzychu będzie nieczynny. Natomiast w dniach 29-31.12.2023 r., w związku z rozliczeniem roku budżetowego 2023, wszystkie punkty sprzedaży biletów będą nieczynne – informuje ZDKiUM w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty