https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sypie się wiadukt w wałbrzyskiej dzielnicy Konradów, a w Świebodzicach zamknięto ważne skrzyżowanie

Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu informuje o zamknięciu przejazdu pod wiaduktem kolejowym przy ulicy Baczyńskiego w wałbrzyskiej dzielnicy Konradów, z którego zaczęły odpadać cegły.

– Przystanek autobusowy – końcowy i początkowy dla linii nr 10 oraz 20 znajduje się przed wiaduktem. Dojazd do Konradowa zorganizowano przez ulicę Kopalnianą. Poinformowaliśmy odpowiednie instytucje i służby o zaistniałej sytuacji. Wiadukt znajduje się w zarządzie województwa Dolnośląskiego – informuje ZDKiUM. – W wyniku braku możliwości przejazdu pod wiaduktem informujemy, że podejmujemy szereg działań związanych z realizacją zadań w zakresie lokalnego transportu zbiorowego dla linii 10 i 20. Wstępne koncepcje przewidują dojazd do pętli autobusu linii 10 przez ulicę Kopalnianą. Autobus linii 20 dojeżdżać będzie do wiaduktu przy ulicy Baczyńskiego. Dla linii 10 ustanowiene będą przystanki tymczasowe przy ulicy Baczyńskiego, w sąsiedztwie szybu Tytus. 14 grudnia br. stosowane projekty będą opiniowane przez służby. Nowy układ komunikacyjny dla Konradowa prawdopodobnie będzie obowiązywał od najbliższego piątku. Prosimy o wyrozumiałość i dozę cierpliwości.

Z kolei wykonawca remontu ul. Jeleniogórskiej w Świebodzicach, zamknął skrzyżowanie ulic Łączna – Jeleniogórska – Ofiar Oświęcimskich. Utrudnienia potrwają do godzin wieczornych 15.12.2023 r. W tym czasie będą wykonywane prace kończące ten etap remontu ul. Jeleniogórskiej.

(RED, fot. ZDKiUM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty