https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dolnośląska tożsamość. Kim jest Dolnoślązak?

Kto z Was czuje się Dolnoślązakiem? I co to właściwie znaczy? Jedni mówią, że nasza tożsamość regionalna dopiero się tworzy, inni, że jest trudna, ale są i takie głosy, że mamy swoją drogę i nie musimy się z nikim porównywać i na nikogo oglądać. Jest okazja, żeby o tym wszystkim porozmawiać na spotkaniu z autorem książki „Dolny Śląsk i Dolnoślązacy”, Sławomirem Szymańskim oraz zaproszonymi przez Gazetę Wyborczą gośćmi.

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 11.30 w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego przy placu Teatralnym 1w Wałbrzychu. Prowadzący: Artur Brzozowski – redaktor Gazety Wyborczej we Wrocławiu. Paneliści: Sebastian Majewski – reżyser, dramaturg, Renata Ambrożak – pedagog, Sławomir Szymański – autor wydawnictw o tożsamości. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dla pierwszych trzydziestu uczestników egzemplarz świeżo wydanej książki „Dolny Śląsk i Dolnoślązacy” Sławomira Szymańskiego (wydawnictwo: AGORA i OKiS)! Szczegóły na temat wydawnictwa: www.sklep.okis.pl.

(JP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty