https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

XIX Forum Osób z Niepełnosprawnościami

8 listopada 2023 r. w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbyło się XIX Forum Osób z Niepełnosprawnościami.

Podczas spotkania zostały wręczone statuetki dla „Nieustraszonego Pracodawcy” jak również szczególne podziękowania dla firm i instytucji wspierających osoby z niepełnosprawnościami. W forum wzięły udział delegacje szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej, domów samopomocy oraz przedstawiciele firm i instytucji samorządowych. Odbyła się również debata pod tytułem „Aktywność i samodzielność osób z niepełnosprawnościami w świetle systemowych rozwiązań”. Nie zabrakło również występów artystycznych, wspólnej zabawy oraz poczęstunku.

Organizatorami XIX Forum Osób z Niepełnosprawnościami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, Gmina Wałbrzych, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu, Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej przy SDiRZSZS w Wałbrzychu. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej pod tytułem:

„Żyj zdrowo, kolorowo! – II edycja”.

(IZ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty