https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zalew w Grzędach w amerykańskiej superprodukcji

17 listopada 2023 roku na ekranach kin będzie można obejrzeć kolejną cześć „Igrzysk śmierci” pt. „Ballada ptaków i węży”. Sceny tej superprodukcji amerykańsko-niemieckiej były kręcone latem ubiegłego roku na terenie zalewu w Grzędach w Gminie Czarny Bór.

Malownicze okoliczności przyrody podbiły serca ekipy filmowej. Już wkrótce urokliwy zakątek Gminy Czarny Bór zostanie pokazany szerszej publiczności. Reżyserem jest Francis Lawrence, znany z takich produkcji jak: „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”, „Igrzyska śmierci: Kosogłos” (dwie części), „Jestem legendą”, czy „Constantine”. Prequel „Ballada ptaków i węży” będzie oparty na wydarzeniach poprzedzających historię znaną nam w „Igrzyskach śmierci”. Jedną z głównych ról gra m.in. Rachel Zegler, którą znamy z filmu Stevena Spielberga “West Side Story” oraz Peter Dinklage z „Gry o tron”.

Zalew w Grzędach nie jest pierwszym miejscem w Aglomeracji Wałbrzyskiej, które stanowiło plener do znanej w świecie produkcji filmowej. Przypomnijmy, że film Jerzego Skolimowskiego „IO” otrzymał od Amerykańskiej Akademii Filmowej nominację do nagrody Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy, a zdjęcia do tej produkcji były realizowane – między innymi – przy zaporze w Zagórzu Śląskim, a produkcję filmu wsparła Gmina Walim. Film Jerzego Skolimowskiego otrzymał m.in. nagrodę jury podczas ubiegłorocznego festiwalu w Cannes.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty